Cernomoreț a continuat cu raidul său victorios în Liga a treia - sud-est. „Rechinii” au fost dificili, dar meritat cu 1: 0 ca gazde ale lui Miner (Radnevo). Meciul de pe terenul central al stadionului Cernomoreț a fost urmărit de aproximativ 400 de spectatori, inclusiv un agitator care nu a încetat să-și susțină tot timpul favoritele.

cernomoreții

După meci, jucătorii echipei gazdă și-au salutat fanii și au fost expulzați cu aplauze. Prima jumătate a trecut în totalitate sub dictarea Cernomoreților. Cu toate acestea, șansa proastă i-a împiedicat pe absolvenții lui Radostin Chișev să se retragă cel puțin cu un avans minim. După mai multe ratări, în minutul 37 „rechinii” nu au condus în mod miraculos.

Stoyko Ivanov a făcut un șut de la distanță, care, totuși, a zguduit transversala stângă. Doar 240 de secunde mai târziu, „albaștrii” s-au despărțit din nou milimetri de un gol. După o centrare dintr-un fault, Nurettin Puskulyu a lovit cu capul, dar din nou în stânga. În a doua jumătate dominația gazdelor a continuat.

Acest lucru a dat un rezultat târziu, dar binemeritat. În minutul 82, un șut frumos al lui Lyubomir Bozhinov a lovit ținta pentru 1: 0 final.