Singurul gol din meci a fost marcat de Jeri Mina în minutul 74 al meciului

află

18:53 | 28 iunie 2018.

Polonia a părăsit Cupa Mondială cu o victorie asupra Japoniei, dar „samuraii” continuă să avanseze

Columbia a mințit cu 1: 0 Senegal în ultimul meci din grupa „H” a Cupei Mondiale 2018 și a reușit să se califice în finala 1/8. Singurul gol din meci a fost marcat de Jeri Mina în minutul 74 al meciului.

Africanii au ieșit din cursă după ce Polonia a învins Japonia cu 1-0 și au fost eliminați din cauza majorității cartonașelor galbene primite împotriva asiaticilor.

Meciul de pe Samara Arena a fost extrem de plictisitor, iar pe lângă golul lui Mina, acesta va fi amintit cu penalizarea anulată pentru Senegal la începutul meciului.

Apoi, judecătorul Milorad Majic a arătat categoric punctul alb, dar sud-americanii au disputat violent și Majic a trebuit să consulte sistemul de supraveghere video - VAR, apoi s-a răzgândit și a anulat penalizarea.

Astfel, Columbia și Japonia continuă din acest grup, în timp ce Senegal și Polonia abandonează.

Senegalul a început mai bine meciul și în minutul 10 a creat prima poziție. Keita Balde a centrat brusc dintr-o lovitură liberă directă, dar Ospina a ieșit și a prins mingea. A existat o șansă pentru Columbia. Juan Quintero s-a eliberat de apărarea africanilor și a tras brusc, dar Cadim N'Diaye a salvat fără probleme.

Acest lucru a dus la minutul 16, când Davinson Sanchez l-a doborât pe Sadio Mane în zona de penalizare columbiană, iar arbitrul Milorad Majic a arătat categoric punctul de penalizare.

Sud-americanii se certau violent și Majic a trebuit să consulte sistemul de supraveghere video - VAR, după care s-a răzgândit complet și a anulat penalizarea. În următoarele minute, senegalezii au controlat complet meciul și nu le-au oferit aproape nicio șansă timidelor columbiene.

Cel mai slab din echipa sud-americană a fost Hames Rodriguez și a fost logic „recompensat” cu o înlocuire după o jumătate de oră de joc.

În minutul 34, M`Baye Niang a șutat puternic, dar mingea s-a dus pe bara transversală a Columbiei, urmată de o bătaie a lui Salif Sane, dar deasupra ușii. Columbia a început repriza a doua mai bine și a presat Senegalul.

În minutul 56, Johan Mohika a centrat brusc în zona de penalizare a africanilor, dar acolo un fundaș și-a șters capul. După o oră de joc, însă, ambele echipe și-au dat seama că Polonia conduce Japonia și ritmul a scăzut complet.

Acest rezultat din celălalt meci a clasat ambele echipe, ceea ce a fost evident din acțiunile lor. În următoarele minute, cele două echipe au schimbat poziții. Sadio Mane a ratat pentru Senegal și Muriel nu a reușit să înscrie pentru Columbia. T

aka a ajuns în minutul 74, când Jeri Mina s-a ridicat și a trimis mingea în plasa africanilor pentru 0: 1. Cu acest rezultat, Senegalul a căzut și africanii au lansat atacuri acerbe. Cu toate acestea, nu au avut nicio șansă și au renunțat din turneu nefericiți.

Senegal - Columbia 0: 1

SENEGAL: K. N’Diaye, Sabali, Sane, Coulibaly, Gasama, Guy, Koyate, Sar, Mane, Balde, Niang

COLOMBIA: Ospina, Arias, Mina, D. Sanchez, Mohica, Uribe, C. Sanchez, Quintero, Quadrado, Hames, Falcao