Marele maestru CSKA a învins UFA rusă cu 2: 1 într-un meci de control, disputat pe pământ austriac.

câștigat

Tonislav Yordanov, care a evoluat la un nivel excelent în acest meci, a fost corect de două ori pentru „roșii”.

Tânărul talent a fost literalmente peste tot în prim plan pentru „Armată”. A încercat să tragă cu foarfecele din spate și laterale, încercându-și privirile din tot felul de poziții.

Fernando Caranga și Enrique Rafael nu au participat la meci.

TOPSPORT a urmărit în direct pentru utilizatorii săi ce s-a întâmplat pe teren:

CSKA - UFA 2: 1, al doilea gol al lui Yordanov!

Roșii se grăbesc să atace!

Prima repriză a oferit câteva poziții interesante în fața ambelor uși. Principalul motor al acțiunilor „roșilor” în pozițiile din față a fost Kiril Despodov.

Aproape fiecare minge care a trecut linia de mijloc a terenului a fost controlată de fotbalistul echipei bulgare.

A încercat să organizeze acțiunile echipei în ultima linie a jocului, încercând adesea să tragă de la orice distanță.

Din păcate pentru el, el nu a fost susținut ferm de Jorgeninho, care se pare că încă mai trebuie să lucreze cu restul echipei.

Pe de altă parte, Tonislav Yordanov era astăzi într-un vârtej. Tânărul a încercat foarfeca înapoi, apoi foarfeca laterală, demonstrând calități de invidiat și încredere în sine în fața porții adversarului.

El a devenit autorul golului de deschidere în meci, trimițând mingea în plasă pentru 1: 0 după 24 de minute de joc.

Cu toate acestea, Sylvester Igbun a egalat după o acțiune rapidă a UFA, dezamăgind Stipica până acum stabilă.

Astfel, după 45 de minute de joc, meciul a revenit pe poziția de start, iar rezultatul a fost egal.

A doua repriză a fost marcată de multe schimbări, în principal în rândurile echipei bulgare.

Yordanov a continuat să funcționeze încă convingător și a marcat al doilea gol. A fost corect în minutul 61, de data aceasta marcând după o lovitură de cap.

Jucătorii ruși păreau cu siguranță nemulțumiți de înfrângerea iminentă și au jucat la marginea asprimii permise, și adesea chiar au privit în spatele acelei margini. În consecință, au fost afișate o serie de avertismente oficiale.

În orice caz, nu a fost înregistrată nicio modificare nouă a rezultatului.

Georgi Kitanov, Vytautas Cherniauskas, Fernando Karanga, Enrique Rafael și Stoycho Atanasov nu au participat la meci. Karanga a început să se antreneze cu grupa principală, dar încă nu este pregătit să joace și nici nu a apărut pe teren. Stoycho Atanasov a primit o accidentare la antrenamentul de ieri dimineață și a renunțat la grup pentru meci.

La fel ca meciurile de control anterioare, El Maestro se bazează din nou pe doar doi portari pentru meci, întrucât Georgi Kitanov și Vytautas Cherniauskas au obținut o pauză.

Ultimele două meciuri amicale ale CSKA în străinătate vor putea fi, de asemenea, urmărite în direct. Conducerea CSKA a convenit cu compania TV Laola1 pentru transmiterea în direct a meciurilor din tabăra echipei din Austria.

Pe 30 iunie este meciul CSKA - Șahtior (Donetsk), iar pe 2 iulie este meciul CSKA - Brondby.

Jorgeninho: Voi face tot posibilul să devin campion cu CSKA

Vedeți întregul interviu cu noua adăugire la „roșii”