Smurfii au preluat conducerea, arbitrul a eliminat doi, Spurs a egalat dintr-un penalty și s-ar sfârși

Lokomotiv (Plovdiv) a condus, de asemenea, visul pentru o noapte specială după eliminarea lui Tottenham de către specialul Jose Mourinho, dar după o dramă excepțională târzie la stadionul Lokomotiv din Plovdiv, Harry Kane și compania sa transformat la 1: 2 și au câștigat bătălia din a doua preliminară runda Ligii Europa în prima vizită a „pintenilor” din Bulgaria.

loko

Echipa gazdă a șocat favoritul englez cu un gol al lui Georgi Minchev în minutul 71. Salinas a centrat dintr-un corner, Dimitar Iliev a continuat cu o lovitură de cap, iar pe stâlpul din spate Minchev a condus din nou mingea în plasă.

În minutul 78, însă, a izbucnit o situație controversată în zona de penalizare a „Ștrumfilor”, urmată de o penalizare pentru „Tottenham” și două cartonașe roșii pentru „Loko”.

După o minge centrată, portarul Martin Lukov a fost împins de steaua atacantă a lui "Tottenham" Harry Kane, dar nu a existat niciun semnal de arbitru. Mingea a fost direcționată de Ben Davis către ușa lui „Loko”, iar Dinish Almeida, care se afla la poartă, a oprit mingea cu mâna, pentru care a fost eliminat. Ulterior, Karagaren, care și-a pierdut cumpătul, a început să sapă locul pentru penalizare, pentru care arbitrul i-a arătat al doilea cartonaș galben și l-a expediat. „Strumfii” de pe teren au rămas 9.

Harry Kane a egalat din penalty din minutul 80.

În minutul 82, Martin Lukov a reflectat strălucit un șut al lui Harry Kane.

În minutul 85, „Tottenham” a atins al doilea gol și o schimbare cu un gol al rezervei Ndombele după o combinație cu Lucas Moura. Au rămas suspiciuni serioase cu privire la o ambuscadă.

Din păcate pentru audiența numeroasă a „Ștrumfilor” meciul se joacă fără audiență, dar fanii „alb-negru” din Plovdiv s-au adunat pentru a urmări meciul pe un ecran mare de lângă stadion, iar cântecele și strigătele lor se aud clar de către jucători. Odată cu începutul celei de-a doua reprize, fanii au creat o dispoziție cu artificii peste stadion.

În minutul 2, Tottenham a creat o ocazie excelentă de gol - Hyun-Min Son l-a înșelat pe Petrovich și a șutat, dar portarul Martin Lukov a deviat cu piciorul. În minutul 10, Bergwein a scuturat bara transversală peste Lukov cu un șut puternic din mișcare.

Fosta echipă a lui Dimitar Berbatov a controlat meciul, iar „Loko” revenise și încercase cu disciplină și acțiuni compacte să limiteze șansele unui adversar mult mai bun.

În minutul 41, Lokomotiv a avut ocazia pentru prima dată de a organiza un atac periculos cu un avantaj numeric în fața lui Hugo Loris, dar jucătorii lui Bruno Akrapovich au încetinit și nu au găsit niciodată o modalitate de a trage și au risipit o șansă excelentă.

În contraatac, Harry Kane a primit în suprafața de pedeapsă și a încercat să înscrie cu un toc, dar devierea mingii a fost slabă și Lukov a reușit să reacționeze și să o prindă.

În continuarea primei părți, „Loko” și-a creat cea mai curată poziție de până acum. Ante Aralitza a fost adus în spatele apărării engleze și împușcat, dar a trimis mingea peste ușă.

În minutul 59, Harry Kane a văzut un decalaj între apărătorii lui „Loko” după ce o minge s-a oprit pe pieptul său în zona de penalizare a bulgarilor. A urmat un șut solid, dar chiar la îndemâna lui Lukov, care a salvat.

În minutul 71, „Loko” a înțepat „pintenii”. Georgi Minchev, care a intrat cu 3 minute mai devreme, a marcat după o centrare dintr-un corner și o agitație în fața ușii oaspeților.

Imediat după golul pentru 1: 0, „alb-negrii” au avut ocazia să dubleze. Karagaren a tras un șut excelent, dar Hugo Loris a intervenit perfect și a deviat.

Acest lucru a dus la situația din minutul 78, după care „Loko” a rămas fără Almeida și Karagaren, iar ulterior Kane a egalat din penalty.

După o combinație între ceilalți cu doi mai puțini rezidenți din Plovdiv, Ndombele a încheiat acțiunea „pintenilor” timp de 1: 2 cu 5 minute înainte de final.

LOCOMOTIV (PLOVDIV) - TOTNAM 1: 2

Golgheteri:

1: 0 Georgi Minchev (71)

1: 1 Harry Kane (anii 80)

1: 2 Tangai Ndombele (85)

Lokomotiv (Plovdiv): Martin Lukov, Milos Petrovic, Lucas Masoero, Dinish Almeida, Birsent Karagaren, Petar Vitanov 81 - Filip Mihalevic), Parviz Umarbaev (68 - Georgi Minchev), Momchil Tsvetanov, Lucas Salinas, Ante Aralitsa (68 - Christian Ilic), Dimitar

Tottenham: Hugo Loris, Matt Doherty, Eric Dyer, Davinson Sanchez (73 - Lucas Moura), Ben Davis, Pierre Emil Heuberg, Musa Sissoko (61 - Tangai Ndombele), Hyun-Min Son, Giovanni Lo Celso, Stephen Bergwain La 70), Harry Kane

Judecător: Harm Osmers (Germania)

Cartonașe galbene: Karagaren, Almeida, Masoero (L)

Cartonașe roșii: Almeida, Karagaren (L)

Altele din sport

168 de ore: pensionarul McGregor revine la înfundarea botului

Irlandezul și-a schimbat jurământul că nu va mai lupta, atras de bani și faimă Un om lucrează din greu zeci de ani și dacă alunecă între necazurile vieții și bolile

„Spezia” l-a chinuit din nou pe „romi”, dar a căzut, un ajutor pentru Galabinov

„Spice” -ul lui Andrei Galabinov a fost din nou pe punctul de a dezamăgi „Roma”, dar a pierdut meciul din Serie A cu 3: 4 cu golul lui Lorenzo Pellegrini în timp adăugat. Roma a preluat conducerea cu golul lui Borja Mayoral în 17

Vântul puternic nu i-a oprit pe participanții la Vitosha Winter Fest

„Sofia - Capitala Europeană a Sportului” s-a adunat din nou lângă hotel. Aleko mulți iubitori de munte sub deviza „Descoperă, distrează-te, experimentează” A șasea ediție a Vitosha a devenit o vacanță sportivă plină de culoare

Cu jucătorii din secolul 21, Dunărea a câștigat primul său control cu ​​13: 0

Cu jucători până la unul născut doar în secolul 21, „Dunărea” a câștigat primul control cu ​​13: 0 împotriva diviziei a patra „Dunărea” Slivo Pole. Singura excepție a fost căpitanul echipei cu experiență, Diyan Dimov