Stefan Spasov de la Pernik va fi arbitrul șef al eternului derby al fotbalului bulgar dintre echipele CSKA și Levski, a anunțat site-ul oficial al sediului.

l-au

Comisia de arbitri de la Uniunea Bulgară de Fotbal a decis ca asistenții lui Spasov pentru meciul din 9 mai (sâmbătă) să fie Nikola Dzhuganski și Nikolay Angelov, ambii din Sofia. Ivaylo Stoyanov de la Petrich va fi al patrulea arbitru.

Meciul va începe la ora 17:45 pe stadionul național „Vasil Levski” și va fi transmis în direct de BNT.

În ultima rundă, bărbatul din Pernik a jucat meciul „Litex” - „Lokomotiv” (Plovdiv), care s-a încheiat cu o victorie ușoară a celor de la Orange cu 3: 0.

Altele din fotbal

Manchester United a remizat 0-0 pe Liverpool la Anfield

„Manchester United” l-a păstrat pe campionul „Liverpool” și a terminat 0: 0 în vizita lor la „Anfield”. Astfel, echipa lui Ole Gunnar Sulscher continuă să conducă în clasament cu 2 puncte înaintea lui Leicester și cu 3 înainte

Un adolescent cu două goluri pentru CSKA

CSKA a pedepsit divizia a doua „Septemvri” (Simitli) cu 3: 0 în ultimul său control în Turcia. Yunus Sankare a deschis în minutul 35, iar în a doua repriză adolescentul Martin a înscris de două ori

CSKA a stabilit controlul în Turcia cu. „Septembrie” (Simitli)

CSKA lovește controlul în Turcia, s. a doua divizie "septembrie (Simitli). Meciul este mâine la 15.30. La Simitli asistentul este Stoyko Sakaliev. Se pare că toate opțiunile pentru o echipă străină au eșuat și

Tânăra de 25 de ani a intentat un proces pentru a dovedi că este fiica lui Diego Maradona

O altă fată va încerca să demonstreze că este fiica lui Diego Maradona, a dezvăluit jurnalistul Luis Ventura în emisiunea sa Secretos Verdaderos de la televiziunea „America”. O cheamă Eugenia Laprovitola

Iliya Gruev cu debutul în Bundesliga

Iliya Gruev Jr., în vârstă de 20 de ani, a debutat în Bundesliga, apărând în timp adăugat în victoria „Werder-ului” său cu 2: 0 față de „Augsburg”. El l-a înlocuit pe americanul Josh Sargent