Energetik-BSU (Minsk) a câștigat derby-ul turului trei al campionatului din Belarus. Liderul din clasament s-a impus peste FC Minsk cu 2: 0 într-un meci cu multe poziții de gol și omisiuni.

energetik-bsu

Fotbaliștii din Nicaragua se tem să intre în arte marțiale

„Nu ești concentrat mental asupra a ceea ce se întâmplă pe teren, te gândești constant dacă adversarul nu este infectat”

Alexei Nosko a deschis scorul în minutul 21 cu un șut măsurat în jurul punctului de penalty. Yasurbek Yakshiboev a format rezultatul final în minutul 92, primind mingea în profunzime pe stânga și dintr-un unghi foarte mic l-a depășit pe Anton Shramchenko.

Meciul s-a desfășurat pe vreme însorită pe terenul Universității de Stat, care are o suprafață artificială. Spectatorii din singura tribună s-au bucurat de un joc egal și dinamic, dar gazdele au fost mai precise în faza finală. Jucătorii „cetățenilor” au completat până la 10 corneruri în meci, dar nu au atins niciodată un obiectiv.

Astfel, Energetik-BSU conduce cu un total de 9 puncte și o diferență de goluri de 6: 1. FC Minsk este pe locul trei cu 6 puncte și o diferență de goluri de 6: 5.

După ultimul meci de astăzi, începând cu ora 18:00, echipa ambițioasă a lui Isloch poate aduna și 9 puncte într-o victorie asupra Slutsk. FC Vitebsk și FC Smolevichi vor juca de la ora 16:00.