• Medicii noștri
    • Spitale
    • Descoperiri
    • Forta vietii

Cea de-a 88-a ediție consecutivă a turneului național de bowling „Fantastico Open” s-a încheiat în sala de bowling MegaXtreme, orașul studențesc - Sofia.

i-au

Campionatul a avut un fond de premii de 5.000 BGN, iar 53 de concurenți au luat parte la cele trei grupe.

Timp de o săptămână, cei mai buni jucători de bowling ai noștri au dat dovadă de o adevărată clasă și măiestrie în sală.

Datorită aplicării profesionale și specifice a hipodromelor, în calificări s-au înregistrat realizări foarte serioase.

În cele din urmă, Darin Trayanov a terminat cu titlul în grupa „A”. A câștigat cu 236,0: 218,0 puncte în jocul final Mariana Metexinova, care a ieșit prima în calificări.

În prima scară pe drumul către vârf, Georgi Dimov s-a impus asupra lui Todor Lichev cu 268,0: 246,0 puncte și l-a întâlnit în faza următoare pe viitorul campion Darin Trayanov.

Cei doi au făcut un joc foarte contestat, în care Trayanov a câștigat cu 236,0 contra 226,0 pentru Dimov.

Mariana Metexinova a așteptat-o ​​pe câștigătoarea ambelor și a înfruntat-o ​​pe Darin în jocul final pentru cupa mare. Performanța reușită a lui Trayanov a continuat în ultimul joc pe care l-a câștigat și a sărbătorit ca campion al "Fantastico Open" № 88.

În grupa „B” câștigătorul a fost Georgi Bozhilov, iar în grupul „C” Angel Simeonov.

Acesta a fost ultimul turneu al lanțului „Fantastico Open” pentru sezonul 2019-2020.

Cu o mare anticipare de la toți jucătorii de bowling, este așteptat la sfârșitul lunii octombrie Openul Internațional Sofia, cu un fond de premii de 55.000 de euro, la care participă sportivi din întreaga lume.

Competiția va fi din nou la MegaXtreme Bowling, Gradul Studentski, Sofia.