Nevyana Vladinova a câștigat o medalie de aur pe un cerc, o medalie de argint la lilieci și o medalie de bronz pe o panglică

Venelina Stoyanova

Ansamblul bulgaresc de gimnastică ritmică câștigă aurul în finala a 5 cercuri în timpul Cupei Mondiale de la Minsk.

câștigat

Știrea a fost anunțată de Iliana Raeva pe contul ei de Facebook.

Harurile noastre Simona Dyankova, Madeleine Radukanova, Elena Bineva, Teodora Alexandrova, Laura Traats și-au jucat combinația într-un mod inapelabil și au primit în mod meritat de la judecători scorul de 18.700.

Pe locul doi se află Belarusul, iar pe locul trei sunt reprezentanții Japoniei.

Gimnasta Nevyana Vladinova a câștigat o medalie de aur pe un cerc, un argint pe lilieci și un bronz pe o panglică.

"Frumoasa Nevi a câștigat o medalie de aur la Cupa Mondială de la Minsk în urmă cu câteva minute pe un cerc! Bravo, frumusețe!", Cu aceste cuvinte Iliana Raeva a felicitat-o ​​pe Vladinova.

Puteți găsi mai multe știri pe site-ul nostru Pagina de Facebook AICI.