Mai multe de la FN Exclusive:

• Bucurie și fericire în satul indian în care s-a născut bunicul lui Kamala Harris - FOTO 20 ianuarie 2021
  • Semnele zodiacale a căror singurătate cântărește cel mai mult pe 20 ianuarie 2021
  • După „SMS-ul lui Dumnezeu”: Clarvăzătorul a supraviețuit 30 de ore la -20 grade sub lacurile Rila 20 ianuarie 2021

Kristian Chuburov, în vârstă de 28 de ani, a obținut o senzație reală la o competiție naturală de culturism din Germania. Bărbatul din Ruse a învins competiția din categoria sa și a fost la un pas să câștige categoria absolută, ceea ce îi conferă o cotă pentru cea mai prestigioasă competiție din SUA.

chuburov

sn. Kristiyan Chuburov/Facebook

Cu toate acestea, juriul a fost atât de impresionat de bulgarul de 28 de ani, încât au decis să-i dea doar lui calificare suplimentară pentru Cupa Mondială de la New York. El ar fi singurul bulgar în competiție în acest weekend, dar participarea sa a eșuat pentru că nu a primit viză pentru Statele Unite. Pe lângă performanțe bune, scopul lui Christian era să vorbească despre deschiderea unei filiale a Federației Mondiale a Culturismului Natural în Bulgaria.

Misiunea lui Ruse este de a convinge tinerii sportivi din Bulgaria că pot construi un corp de invidiat într-un mod natural, fără utilizarea steroizilor.

De la începutul acestui an, bulgarul a obținut o serie de succese în Bulgaria și la competiții internaționale. A terminat pe locul patru cu competiția de culturism clasic de până la 175 cm înălțime la cea națională, care se desfășoară la Blagoevgrad. De asemenea, a câștigat primul loc la categoria Open International Class la Open International Championship și PRO Show din Elveția.

Și acum o lună, juriul l-a clasat pe primul loc și campion la categoria grea medie (73-77 kg) cu o greutate de 77 kg pe cântarul campionatului internațional deschis de culturism natural din Germania, Wolfratshausen. Acolo îi dau cota pentru Cupa Mondială din Statele Unite, la care nu reușește să meargă.

„Acest lucru, desigur, nu mă va împiedica să continui să împing pentru 2020 și să obțin o formă și rezultate chiar mai bune!”, Își promite Christian pe urmașii săi pe Facebook.

Succesul lui Christian vine după 9 luni de regimuri, diete, antrenamente, stres și ore lungi în sala de sport.

Deoarece nu avem o federație pentru culturism natural, dacă un concurent dorește să ajungă la culturismul mondial fără steroizi, el trebuie trimis de o federație străină. De aceea, Christian va concura în Statele Unite în numele Germaniei, care i-a acordat o calificare.