Amkar (Perm) s-a impus cu 1: 0 față de Luch-Energia ca invitat într-un meci din etapa a 27-a a campionatului local.

15:13 | 2 noiembrie 2008.

victorie

Amkar (Perm) al lui Martin Kushev, Georgi Peev și Zahari Sirakov s-a impus cu 1: 0 pe Luch-Energia ca invitat într-un meci din etapa a 27-a a campionatului rus.

Singurul gol pentru oaspeții de la Perm a fost marcat de Ivan Starkov în minutul 19, care a prins mingea după o pauză și o centrare a lui Drincic. Cei trei bulgari au început ca titulari, Kushev și Peev fiind înlocuiți.

Peev și-a pierdut locul în fața lui Afanasiev în minutul 90, iar Kushev a părăsit jocul în minutul 83 în locul lui Sikimic. Kushev a fost unul dintre cei mai activi dintre oaspeții din Perm și a avut de mai multe ori ocazia să semneze.

Georgi Peev a jucat de asemenea foarte bine și în mijlocul celei de-a doua reprize două dintre traversările sale aproape au dus la un al doilea gol în poarta lui Luch.