Ludogorets l-a învins pe Loko (Sf) cu 4: 1 în primul meci din etapa a 30-a grupei „A” și cu două runde înaintea programului a devenit campioana Bulgariei pentru a patra oară la rând.

deschis

Sărbătoarea de la Razgrad a fost dublă, după ce noua construită tribună modernă „Motsi” a fost deschisă înainte de meci. Primul ministru Boyko Borissov și miniștrii Lilyana Pavlova și Vladislav Goranov au fost invitați oficiali la deschiderea sa.

Cu cel de-al optulea gol în ușa căilor ferate ale capitalei în carieră, brazilianul Marcelinho, care a făcut o dublă perfectă cu Misijan, a deschis scorul în minutul 32, iar Junior Kishada l-a dublat în prima repriză. Anterior, arbitrul Stanislav Stavrov a anulat un gol pentru oaspeți din cauza unui handbal al lui Yordan Todorov.

În minutul 49 din nou Kishada Kishada a făcut 3: 0, iar 7 minute mai târziu, un contra fulger al lui Ludogorets i-a permis lui Dani Abalo să avanseze și să-l aducă pe Misijan în spatele apărării. Olandezul s-a arătat calm și după ce l-a depășit pe portarul Mitrev, a marcat pentru a patra oară.

În minutul 66 Daniel Genov a marcat onorabilul gol pentru Sofia dintr-o lovitură liberă directă.

Ludogorets a devenit doar al doilea club din istoria grupei A cu mai mult de 3 titluri consecutive de campionat după CSKA. Armata a atins 9 titluri consecutive în perioada 1954 - 1961/62 inclusiv. În istoria sa, CSKA are 4 consecutive - între 1979/80 și 1982/83. Marele rival al armatei în termeni istorici - Levski, nu a ajuns niciodată la mai mult de trei titluri consecutive.

Echipa din Razgrad este doar a doua provincială după Litex cu 4 titluri.

Boyko Borissov pe tribuna „Motsi” (fotografii)

Ludogoreți cu vestiar precum Allianz Arena

Tribuna „Motsi” a devenit o arenă pentru ședințe foto

Altele din fotbal

Petev este al nouălea bulgar care conduce echipa națională a unei țări străine

Doar două - Lozan Kotsev și Ivan Kolev au condus două echipe Ivaylo Petev este doar al nouălea bulgar care conduce o echipă națională străină după ce a fost numit antrenor al Bosniei și Herțegovinei

În Turcia: Galatasaray îl așteaptă în orice moment pe Ali Sow, plătind 6-7 milioane de euro

Presa turcă a anunțat că Galatasaray îl așteaptă pe atacantul CSKA Ali Sow în orice moment. Valoarea transferului este cuprinsă între 6 și 7 milioane de euro. Sivas era, de asemenea, interesat de Sow

Rușii au amendat capitalele Washingtonului 100.000 de dolari

Vedetele rusești din Washington, Alexander Ovechkin, Evgheni Kuznețov, Dmitri Orlov și Ilya Samsonov au fost amendate cu 100.000 de dolari pentru încălcarea protocolului anti-coronavirus.

CSKA era interesat de Ecuador

Atacantul de 24 de ani al diviziei a doua braziliene "Vitoria" (Bahia) Jordi Josue Caicedo Medina este foarte aproape de CSKA, susține jurnalistul Gustavo Viacreses