Ludogorets l-a învins pe Septemvri cu 4: 1 ca oaspete într-un meci din etapa a 10-a a Ligii întâi. Vulturii au jucat o a doua repriză excepțională pe stadionul național Vasil Levski și nu au lăsat șanse adversarului lor. Chris Gaddy (45 de ani) a oferit gazdelor conducerea, dar cu golurile lui Nathanael (54), Lukoki (56,89) și Wanderson (85) „vulturii” au atins succesul.

învins

Razgrad a adunat 24 de puncte și ocupă poziția a doua la un punct în spatele CSKA. Septembrie este penultim cu 7 puncte.

Ludogorets a jucat o primă repriză extrem de slabă. Vulturii au dominat aparent inițiativa din meci, dar nu au reușit să creeze o poziție de gol clară în fața lui Yanko Georgiev.

Septembrie - Ludogorets 1: 4, Lukoki cu al patrulea gol pentru campioni

Meciul este în această seară la ora 20.00 pe Stadionul Național „Vasil Levski”

În minutul 7 înainte de septembrie s-a deschis o bună ocazie, dar Petar Genchev a tras cu capul peste ușă. La scurt timp după aceea, Cicinho a scăpat de apărare și l-a falsificat pe portarul de acasă, dar a fost marcată o ambuscadă. În minutul 23, șutul lui Motzi s-a dus pe transversala lui Georgiev. Zece minute mai târziu, Kesheru a fost adus în spatele apărării din septembrie, dar a fost frustrat și mingea a fost îndepărtată.

În minutul 42, Cicinho l-a găsit pe Marcelinho în suprafața de pedeapsă, dar lovitura de cap a mijlocașului a fost surprinsă de Georgiev. Trei minute mai târziu, septembrie a preluat conducerea. Ishmael Baidu s-a ocupat de Dyakov și a avansat în câmpul lui Ludogorets, a trecut la Gadi, care a falsificat pe Nathanael și Anise și cu o lovitură măsurată între picioarele lui Motzi a deschis scorul.

A doua repriză a început cu o mare presiune din partea Ludogorets, care a dus la o schimbare completă în decurs de două minute. Mai întâi în minutul 54 Nathanael a egalat. Brazilianul a profitat de o greșeală în apărarea din septembrie și l-a împușcat pe Yanko Georgiev cu un șut puternic.

Hero: Este greu și greu, dar trebuie să găsim un echilibru (VIDEO)

"Hoffenheim este o echipă puternică, sunt favoriți"

Două minute mai târziu, Eagles erau deja în fața rezultatului. Razgrad a organizat un contraatac rapid, Nathanael l-a eliberat pe Lukoki, care l-a învins pe fundași în fața lui, a aruncat mingea în fața lui Georgiev și apoi netulburat a împins-o în ușă pentru 1: 2.

În minutul 58, campionii au organizat un alt atac bun, care s-a încheiat cu un șut periculos al lui Cicinho, dar gardianul a intervenit bine și a salvat.

În următoarele minute Ludogorets a încetinit și pericolele pentru Yanko Georgiev au scăzut. În minutul 72, rezerva Dimitar Kostadinov a încercat un șut de la marginea suprafeței de pedeapsă, dar Renan a salvat. În contraatac, Kesheru l-a transferat necorespunzător pe portarul din septembrie, dar Vasil Dobrev a îndepărtat mingea de pe linia porții. La scurt timp după aceea, Lukoki s-a trezit față în față cu Georgiev, dar a jucat situația neglijent.

În minutul 85, campionii au decis totul în meci cu un al treilea gol. Autorul său a fost Wanderson, care a primit o pasă excelentă de la Lukoki și a înscris aproape pentru 1: 3. Patru minute mai târziu, olandezul a terminat gazdele cu un al patrulea gol.

Astfel, jucătorii lui Dimitar Dimitrov s-au încălzit pentru meciul cu Hoffenheim din faza grupelor din Europa League joi.

Nikolay Mitov: Am făcut greșeli de copil, nu am nimic de răspuns la Minev (VIDEO)