completă

Ludogorets, cu o schimbare completă împotriva lui Krasnodar, Joazinho a marcat campionii

Ludogorets a învins rusul Krasnodar cu 3: 2 la control, jucat în Spania. Campioana Bulgariei a obținut o schimbare, după ce a pierdut până în minutul 12 cu 0: 2.

Wanderson a deschis în minutul 11 ​​după ce a ieșit singur împotriva lui Cvorovic și l-a învins cu 0: 1. Câteva secunde mai târziu, Joazinho a urcat la 0: 2 dintr-un penalty. Fosta vedetă a lui „Levski” a fost una dintre cele mai bune de pe teren și a hărțuit apărarea echipei bulgare cu progresele sale.

Jucătorii antrenorului Stoycho Stoev au asaltat și în minutul 25 au returnat un gol. Misijan a încercat și la centrat pe Marcelinho. Brazilianul a șutat fără întârziere de la marginea suprafeței de pedeapsă și a încurcat mingea în plasa rușilor - 1: 2. În minutul 37, Hristo Zlatinski a egalat după o performanță excelentă dintr-o lovitură liberă directă.

În drum spre vestiar, jucătorii ambelor echipe au format un scurt corp la corp, dar după intervenția personalului antrenor, certurile au fost oprite. După pauză, echipa noastră și-a stabilit superioritatea și de câteva ori Krasnodar a ratat unul pe celălalt. În minutul 80, după un rapid contraatac, mingea a ajuns la Michel Platini. Brazilianul cu o pasă minunată l-a adus pe Roman Bezyak singur împotriva portarului și slovenul a făcut o schimbare completă - 3: 2 pentru Ludogorets.

Până acum, campionii l-au învins pe Pirin (Bl) cu 5: 1, polonezul Gurnik (Zabrze) și Korona (Kielce) cu 1: 0 și, respectiv, 3: 0, Cehia Sparta (Praga) cu 1: 0 și Lokomotiv (Moscova) cu 2: 1. Băieții lui Stoycho Stoev au căzut de la Sheriff (Tiraspol) cu 0: 1 și au făcut egal 1: 1 cu rusul Rubin (Kazan).

Ludogorets- Krasnodar 3: 2
0: 1 Wanderson (11), 0: 2 Joazinho (12-d.), 1: 2 Marcelinho (25), 2: 2 Zlatinski (38), 3: 2 Roman Bezyak (80)

Ludogoreți: Cvorovic, Kaysara (46-Shoko), Motsi (68-Al. Alexandrov), Mantula, Minev (46-Vitinya), Lumu (46-M. Alexandrov), Burgzorg (46-Dyakov), Zlatinski (73-Burgzorg), Misijan (46-Abalo, 73-Bakalov), Marcelinho (46-Hernandez, 73-Platini), Kishada (46-Bezyak)

Krasnodar: Filtsov, Endzheychik, Gankvist, Martinovich, Petrov, Gazinski, Mamaev, Pereira, Joazinho, Laborde, Wanderson