Sănătate
    • Spune-i medicului
    • Forta vietii
    • Club 100

Fostul căpitan al echipei noastre naționale Ivelin Popov a trecut la un gol, dar Kubanul său a pierdut cu 2: 3 derby-ul rundei a 23-a a campionatului rus de fotbal împotriva FC Krasnodar. Kuban, pentru care a fost și titular Stanislav Manolev, se află pe locul opt în clasamentul campionatului cu un avantaj de 31 de puncte, în timp ce rivalul orașului este surprinzător de al doilea.

pierderea

Anton Sosnin i-a adus lui Kuban conducerea după exact o jumătate de oră de joc în meci, dar Mauricio Pereira-Ari a egalat în minutul 37. Sosnin a participat activ la cel de-al doilea gol al lui Kuban, după ce s-a rupt pe aripa stângă și a centrat pe stâlpul îndepărtat. În așteptarea mingii, Ivelin Popov a readus-o în centrul suprafeței de pedeapsă, unde a fost interceptată de Vladislav Ignatiev pentru 2: 1 în favoarea lui Kuban.

FC Krasnodar, care se află la șapte puncte în spatele liderului Zenit, nu a renunțat și a ajuns la victorie. Roman Shirokov a egalat în minutul 60, iar Vitaly Kaleshin a făcut 3: 2 final în 79 - secunde după înlocuirea lui Manolev. Fostul atacant al lui Levski, Joazinho, care își revine după o accidentare gravă, nu a jucat la FC Krasnodar.