• LinkedIn
    • E-mail
  • Tsenov a determinat compoziția pentru cea europeană

multe

Antrenorul principal al echipei naționale de luptă în stil clasic Bratan Tsenov a determinat echipa pentru Campionatul European din 11-14 aprilie la Seinajoki (Finlanda) - până la 55 kg - Tenyo Tenev; până la 60 kg - Armen Nazaryan; până la 66 kg - Alexander Sandev; până la 74 kg - Tano Proshenski; până la 84 kg - Vladislav Emilov; până la 96 kg - Ali Mollov; până la 120 kg - Sergey Moreiko. De două ori olimpic și de patru ori campion european Armen Nazaryan și campion european din 1997 Kuvola Sergei Moreiko au mari speranțe la titlu și medalii. De trei ori subcampionul european Ali Mollov este, de asemenea, un potențial candidat la medalii. După o lungă absență de la un mare forum, Alexander Sandev reapare.

Opt medalii pentru bulgară

Opt medalii au fost câștigate de gimnastele bulgare Kristina Rangelova (femei) și Victoria Tacheva (fete) la puternicul turneu internațional de gimnastică ritmică pentru Premiul Serebryanskaya, care a avut loc la Kiev (Ucraina). Kristina Rangelova s-a clasat pe locul al doilea în all-around, câștigând aur pe coardă, argint pe cerc și bronz pe lilieci. Svetlana Rudarova din Belarus s-a clasat pe primul loc la feminin, iar Yukari Murata din Japonia a ocupat locul al treilea. La fete Victoria Tacheva a câștigat și 4 medalii. A fost a doua în turneu, iar în finala echipamentului individual a luat medalia de aur pe minge, argintul pe lilieci și bronzul pe panglică.

Biletul Tyson-Lewis costă 400 USD

Cele mai ieftine bilete la titlul la categoria grea dintre Lennox Lewis (Marea Britanie) și Mike Tyson (SUA) vor costa 400 de dolari. Vor fi puse în vânzare în decurs de o săptămână. Prețurile sunt de 400 USD, 750 USD, 1.200 USD și, respectiv, 2.000 USD plus taxe, a declarat consilierul Tyson, Shelley Finkel. Există, de asemenea, bilete în valoare de 200 USD, dar acestea nu vor intra pe piață, ci vor fi distribuite de promotori. Meciul va avea loc pe 8 iunie pe arena Pyramid cu 20.400 de locuri din Memphis.