• Alții
  • Fotografie
  • DirTV

„Manchester United” a început cu o remiză în 2015.

Manchester United a remizat cu 1-1 în deplasare la Stoke City în primul meci din Premier League engleză în 2015.

început

În al doilea minut Ryan Shawcross a adus gazdele în avantaj în rezultat cu un șut la poartă din apropiere după un corner și o asistare a lui Peter Crouch.

La scurt timp, Mame Biram Diouf nu a reușit să profite de o nouă greșeală în apărarea lui United și a tras inexact peste ușa păzită de David de Gea. În minutul 26, oaspeții de la Manchester au ajuns la egalitate.

Centrarea lui Robin van Persie dintr-o lovitură de colț, Michael Carrick a deviat mingea și Radamel Falcao a egalat și el din apropiere. După pauză, șutul lui Crouch a lovit bara transversală din spatele lui De Gea, în timp ce cele mai curate poziții de gol din fața ușii echipei gazdă au fost irosite de Van Persie.

Aceasta este a doua remiză consecutivă pentru United în timpul programului de vacanță în Premier League. Echipa se află într-o serie de 10 jocuri consecutive fără înfrângere. Red Devils se află pe locul trei în clasament, cu un avantaj de 37 de puncte, la 9 puncte în spatele liderului de până acum, Chelsea.

Stoke City este al 10-lea în ligă cu 26 de puncte. Mai târziu, astăzi este derby-ul londonez dintre Tottenham și Chelsea la White Hart Lane, iar Southampton găzduiește Arsenal.