câștigat

Vedeți lista completă a tuturor medaliștilor

Cei 13 sportivi ai Clubului de Karate și Ju Jitsu din Poliția Centrală - Burgas, conduși de Venilin Rusinov și Pavel Dimitrov, au câștigat 18 medalii la Cupa Mondială Ju Jitsu sub 16 ani și la Campionatul Balcanic Open pentru bărbați și femei din București, România.

Concurenții au făcut parte din echipa națională a Bulgariei, care a participat la prestigiosul forum sportiv, care a inclus peste 1.400 de candidați din 25 de țări, potrivit centrului de presă al ODMVR - Burgas.

Janet Ishkieva și Tanya Stoichkova la disciplina de luptă, precum și cuplul Tanya Stoichkova și Pavel Petkov la disciplina Duo au câștigat medaliile de aur.

Medaliile de argint au fost acordate lui Bozhidara Hristova, Viktor Peev, Pavel Petkov, Dimo ​​Stoichkov și Nikolay Kirov. Vladimir Gaydarov, Vanessa Stoyanova, Dimitar Tsanev, Dimo ​​Stoichkov au revenit cu medalii de bronz.

Cei mai tineri reprezentanți ai clubului și, în general, în competiție, Melissa Dacheva, în vârstă de cinci ani și Chavdar Rusinov, au evoluat și ei cu demnitate, nu inferioară adversarilor lor mai mari. Au câștigat medalii de bronz și argint.

Antrenorii clubului au participat, de asemenea, urcând pe scara de onoare pe locul trei. Până la sfârșitul anului, Karate Central Police și Jujitsu Club - Burgas vor participa la turneul internațional „Skopje Open” și la Cupa Națională de la Smolyan.