Organizatorul competiției a fost iRun.bg cu sprijinul Holding „Varna”

număr

Recordul de aproape 150 de participanți a participat la cea de-a șasea ediție a cursei de ștafetă de Crăciun de la Varna. Câștigătorii au primit medalii, premii și diplome. Organizatorul competiției a fost iRun.bg cu sprijinul Holding „Varna”.

Echipele erau formate din trei oameni și au concurat pentru patru ture de 400 de metri pentru fiecare membru al echipei. Era obligatoriu să ai cel puțin o doamnă în echipă.

"Există sportivi, există oameni obișnuiți care nu au alergat niciodată", a spus Nikolay Kolev - organizatorul evenimentului.

Câștigătoarea a fost echipa „Fit to Run Elite”, care a parcurs distanța în 20,16 minute. Turul final al echipei sale a fost făcut de Valentin Valkanov, care antrenează atletismul.

„Pentru al treilea an particip la această cursă. Starea de Crăciun este pentru toată lumea ", a spus el.

Primele trei echipe din clasament au fost premiate cu medalii și diplome oferite de sponsorul evenimentului Holding „Varna”. Participanții au primit, de asemenea, cele mai atractive costume - un element obligatoriu al alergării de Crăciun. Aproape 50 de echipe au participat la competiție, inclusiv străini.

În mod tradițional, a existat o petrecere pentru brunch pentru concurenți. Primul sau ultimul, iar cel mai important lucru este de fapt buna dispoziție înainte de una dintre cele mai strălucite sărbători creștine.