Compania din Rusia, reprezentată de directorul general dl Kostadin Bogdansky, participă la forumul TransRussia 2019 de la Moscova. La reuniunea Uniunii Naționale a Experților în domeniul transporturilor și logisticii, OOO Oyrosped a fost certificat cu un certificat de membru.

uniunea

Oyrosped a participat pentru primul an ca invitat de onoare la reuniunea anuală a uniunii. Uniunea Națională a Experților în Transporturi și Logistică a rezumat primul an de lucru cu o analiză detaliată a activităților sale la reuniunea anuală deschisă „Două chei ale industriei transporturilor: experiență de afaceri și guvernamentală în îmbunătățirea zonei de reglementare din Rusia” la International Transport Expoziție, servicii și tehnologii logistice.

La ședința din acest an au participat: viceministrul transporturilor din Federația Rusă, Alexei Semenov, șef adjunct al Serviciului Federal de Supraveghere a Transporturilor Aslanbek Ahokhov, directorul general al FBI „Agenția de transport rutier” Alexei Dvoinich, director general al „RT -Invest ”EOOD, director al Asociației„ Transport și logistică digitală ”Anton Zamkov, șeful Centrului pentru dezvoltarea pieței de consum la SKOLKOVO Business School Ilya Lomakin-Rumyantsev, precum și o gamă largă de reprezentanți ai guvernului, ai afacerilor și ai comunității de experți.

Evenimentul a fost deschis cu o ceremonie solemnă de semnare a memorandumului de cooperare între Asociația Specialiștilor din Industria Rusă și Asociația pentru Transport și Logistică Digitală. În cadrul cooperării, părțile intenționează să colaboreze pentru a crea o platformă digitală pentru complexul de transport al Federației Ruse.

În cadrul prezentării sale, Alexei Semenov, ministru adjunct al transporturilor din Federația Rusă, a propus Asociației Specialiștilor din Industria Rusă să se alăture grupului de lucru pentru digitalizare, precum și să includă experți din sindicat în principalele grupuri de lucru ale Ministerului Transportul Rusiei în domeniile prioritare ale asociației.

Olga Fedotkina, director executiv al SEL, a prezentat raportul privind activitatea Uniunii în 2018 și a subliniat principalele domenii de activitate pentru 2019. În timpul discursului său, șefa asociației a subliniat necesitatea unei activități comune a unei game largi a cercurilor de afaceri cu autoritățile.pentru îmbunătățirea zonei de reglementare și dezvoltarea industriei de transport și logistică din Rusia.

Reuniunea anuală sa încheiat cu prezentarea certificatelor oficiale de membru participanților.

„Este o mare onoare pentru noi să primim un certificat de la cei mai mari experți în logistică și transporturi din Rusia. Acesta este un indicator al faptului că compania noastră se dezvoltă cu succes și este în favoarea afacerilor logistice atât internaționale, cât și interne din țară. Sunt mândru că fac parte din această asociație și că acumulez experiență din cei mai buni din industrie. Recunoașterea este de o mare importanță pentru noi! ”, A comentat domnul Bogdanski după ședința anuală.

Pentru uniunea națională a experților în domeniul transporturilor și logisticii din Rusia

Scopul experților în transport și logistică din Rusia este de a crea condiții pentru dezvoltarea durabilă a agroindustriei, alimentelor, comerțului, transportului de marfă, logisticii, în conformitate cu echilibrul de interese din lanțul de mărfuri de la furnizorii de materii prime până la utilizatori, consumatori.

Și unele dintre responsabilitățile pe care și le-au stabilit sunt:

  • Asistență în implementarea politicii de stat în domeniul logisticii și transportului de mărfuri, participarea la evaluarea inițiativelor legislative, strategiilor și programelor sectoriale.
  • Dezvoltarea unor abordări și propuneri coordonate pentru îmbunătățirea legislației și practicilor de reglementare în industriile relevante, precum și în domeniul fiscal, vamal și în alte domenii.
  • Participarea la dezvoltarea politicii de stat în domeniul logisticii, inclusiv transportul de marfă. Coordonarea intereselor tuturor părților. Dezvoltarea pozițiilor colective în domeniile industriei, evaluarea preferințelor și riscurilor în diferite scenarii și tendințe.