Zlatislava Chukanova și-a pierdut prin decizie unanimă meciul de sferturi la turneul internațional de box „Strandzha” împotriva reprezentantei Indiei Meena Kumari Devi Meisnam. În cărțile de arbitru, rezultatul a fost 27-30, 28-29, 28-29, 27-30 și 27-30, deși Chukanova a încercat să facă tot ce a putut pentru a rezista adversarului său asiatic.

zlatislava

În prima rundă, cei doi au preferat să se aștepte reciproc și niciunul dintre ei nu a fost angajat în mod serios pentru a lua inițiativa. Zlatislava a plasat două linii drepte bune la sfârșitul celor 3 minute, dar indianul a fost mai activ în ceea ce privește șuturile pe care le-a încercat, deși nu a plasat clar o parte foarte mare din ele.

Interzicerea medicală îl oprește pe Rami Kiwan de la box cu campionul mondial și cel european de la Strandzha

Keuan trebuie să aibă grijă de sănătatea sa

A doua parte a fost mult mai bună pentru Chukanova, care a fost mult mai agresivă și a plasat mai multe combinații dreapta-stânga-dreaptă și și-a folosit cârligul drept. Zlatislava a încercat să-și împingă adversarul de corzi în ultimele 3 minute, dar s-a dezvăluit despre atacurile sale cu un cârlig drept și a fost întâlnită adesea cu el. Spre sfârșitul ultimei părți, bătălia a fost purtată în principal la distanță scurtă și într-o clinch, deoarece mâna dreaptă a lui Zlatislava a găsit ținta, dar cu puțin înainte de gong-ul final și indianul a plasat exact cârligul potrivit. În cele din urmă, judecătorii au acordat în unanimitate victoria lui Meisnam cu un vot cu 5-0.

Stanimira Petrova a început cu o victorie convingătoare a „Strandzha”

Somalezul a încercat mai mult să conducă meciul și să meargă înainte

Celălalt reprezentant al nostru din categoria de până la 54 kg Rozalia Paycheva a pierdut cu o decizie unanimă a rusului Ekaterina Sichova. Arbitrii au decis în cărțile lor 29-25, 29-25, 28-26, 29-25 și 29-25, iar pentru jocul greșit amândoi au fost lipsiți de 1 punct.