30/06/2018 20:45; Rosen Mollov

capăt

Inundația a încheiat în minutul 75 controlul „Dunării” cu „Vitosha” (Bistrița) cu un scor de 2: 2. Meciul s-a jucat pe stadionul Rakovski din Sevlievo. Borislav Baldjiiski a marcat primul său gol cu ​​tricoul albastru-deschis. Meciul cu „Vitosha” a fost ultimul pentru „dragoni” din cantonamentul lor de la Tryavna și de duminică se vor pregăti la Ruse până la începutul noului campionat din prima ligă profesională.

Antrenorul principal Malin Orachev a început meciul cu următoarea echipă: Filip Dimitrov, Hristo Lemperov, Martin Kovachev, Georgi Dinkov, Bozhidar Vasev, Krassimir Stanoev, Ivan Kokonov, Alexander Alexandrov, Borislav Baldjiiski, Branimir Kostadinov și Ahmed Ahmedov. În timpul primei părți, „dragonii” au avut inițiativa deplină pe teren și au creat o mulțime de situații în fața ușii „Vitosha”. În minutul 3 Ahmed Ahmedov a rămas față în față cu portarul „Vitosha”, dar a tras la îndemână. În minutul 14 acțiunile mai insistente ale lui Ruse au fost recompensate cu un gol. Bozhidar Vasev s-a rupt bine pe stânga, l-a găsit pe Borislav Baldjiiski în suprafața de pedeapsă, care a scăpat de un fundaș bistrițean, iar după lovitura sa mingea a lovit ușa lui Vitosha pentru 1: 0. Cinci minute mai târziu s-a deschis o nouă oportunitate bună pentru jucătorii lui Malin Orachev. După o centrare de pe dreapta, Branimir Kostadinov a tras cu capul în fața porții, dar garda lui Vitosha a reușit să salveze. În minutul 23 „Vitosha” a reușit să atingă un gol de egalare. Un atacant din Bistrița a comis o încălcare împotriva lui Martin Kovachev în zona de penalizare a „Dunării”, arbitrul nu a reacționat, mingea a ajuns la Lachezar Kotev, care a trimis-o de bunăvoie la ușa lui Filip Dimitrov.

Dunăre: Filip Dimitrov (46 - Stanislav Antonov), Hristo Lemperov, Martin Kovachev, Georgi Dinkov, Bozhidar Vasev (65 - Preslav Petrov), Krassimir Stanoev (60 - Hristo Popadiin), Ivan Kokonov, Alexander Alexandrov, Borislav Baldjiiski, Branimir Kostadinov ( 60 - Daniel Pehlivanov), Ahmed Ahmedov.

Altele din sport

168 de ore: pensionarul McGregor revine la înfundarea botului

Irlandezul și-a schimbat jurământul că nu va mai lupta, atras de bani și faimă Un om lucrează din greu zeci de ani și dacă alunecă între necazurile vieții și bolile

„Spezia” l-a chinuit din nou pe „romi”, dar a căzut, un ajutor pentru Galabinov

„Spice” -ul lui Andrei Galabinov a fost din nou pe punctul de a dezamăgi „Roma”, dar a pierdut meciul din Serie A cu 3: 4 cu golul lui Lorenzo Pellegrini în timp adăugat. Roma a preluat conducerea cu golul lui Borja Mayoral în 17

Vântul puternic nu i-a oprit pe participanții la Vitosha Winter Fest

„Sofia - Capitala Europeană a Sportului” s-a adunat din nou lângă hotel. Aleko mulți iubitori de munte sub deviza „Descoperă, distrează-te, experimentează” A șasea ediție a Vitosha a devenit o vacanță sportivă plină de culoare

Cu jucătorii din secolul 21, Dunărea a câștigat primul său control cu ​​13: 0

Cu jucători până la unul născut doar în secolul 21, „Dunărea” a câștigat primul control cu ​​13: 0 împotriva diviziei a patra „Dunărea” Slivo Pole. Singura excepție a fost căpitanul echipei cu experiență, Diyan Dimov