• DirTV

rănirea

Rana lui Mbape s-a întunecat un alt triumf de aur al PSG

Parizienii au pierdut cel mai probabil golgheterul Ligii Campionilor

PSG a câștigat Cupa Franței de fotbal după ce a învins Saint-Etienne cu 1-0 la Stade de France în finală.

Singurul gol a fost marcat de superstarul Neymar în minutul 14, dar triumful parizienilor a fost umbrit de o accidentare gravă a lui Killian Mbape în minutul 33.

A fost primul meci din Franța de la sfârșitul campionatului din aprilie și un număr limitat de fani au fost admiși pe stadion.

Neymar a marcat singurul gol al meciului după ce i-a adăugat un șut lui Mbape, care a fost salvat de portar.

Aproximativ 20 de minute mai târziu, Loic Perrin a făcut o împărțire foarte grea împotriva lui Mbape și l-a rănit. A primit un cartonaș roșu direct pentru intervenția sa, iar situația a dat naștere unui corp la corp între jucătorii ambelor echipe, iar atacantul accidentat a părăsit terenul cu lacrimi în ochi.

După meci, tânărul atacant a fost pe cârje și participarea sa în sferturile de finală ale Ligii Campionilor împotriva lui Atalanta în august este foarte îndoielnică.

Aceasta este cea de-a 13-a Cupă a Franței pentru PSG și formează o dublă acasă în acest sezon, după ce bogații au câștigat campionatul înainte de termen.