• Spune-i medicului
    • Forta vietii
    • Club 100
  • MULȚUMIRI
  • "> Ronaldo se întărește pentru a lua penalty la Madrid - al treilea în ambele meciuri împotriva" Ludogorets "după cei doi de la Sofia.
  • "> Ronaldo îl enervează pe Vlado Stoyanov după ce a marcat din penalty pentru 1: 0. Și bulgarul îi face semn jucăuș.
  • "> Gareth Bale și Javier Hernandez îl felicită pe Ronaldo după un gol.
  • "> Gareth Bale l-a depășit pe Mikhail Alexandrov pentru a înscrie al doilea gol al Realului.
  • ">
  • "> Fundașul stâng al lui" Ludogorets "Yordan Minev luptă pentru balon cu atacantul gazdelor Javier Hernandez.
  • "> Sângele curge din nasul lui Gareth Bale după o ciocnire la finalul meciului de la Madrid. Succesorul său Medran a marcat al patrulea gol pentru" Real ".
  • ">

Un cartonaș roșu timpuriu a tăiat aripile Eagles de la Ludogorets pentru un nou zbor memorabil în Liga Campionilor - Razgrad a pierdut cu 0: 4 în fața Real Madrid în fața a 60.000 la Santiago Bernabeu. Expulzarea lui Marcelinho în minutul 19 și trei lovituri, ca urmare a cornerelor, au dus la înfrângere. Bulgarii s-au comportat cu demnitate, în ciuda marii pierderi a „Regilor Europei” și chiar cu 10 persoane nu au căzut în apărarea surdă. Astfel, „Ludogorets” și-a luat rămas bun de la Liga Campionilor - după prima victorie istorică a BG și un total de 4 puncte câștigate.

real

Basel a eliminat Liverpool cu ​​1-1 la Anfield și a urmat Baletul Alb în sferturile de finală. „Merseysiders” merg în Europa League.

Cu 4: 0 peste Ludogorets "Real" (M) a înregistrat o victorie record a 19-a la rând în toate turneele. Meciul a început într-un vârtej cu un șut al lui Ronaldo în minutul 1, ucis de Vlado Stoyanov. În al 2-lea Marcelinho a tras de la distanță, dar în mâinile lui Navas. În al 3-lea, Vlado Stoyanov a lovit după un șut al lui Bale. În jurul minutului 10, bulgarii au tremurat la două corneruri consecutive. În al 13-lea, Isko a fost scos în suprafața de pedeapsă, dar Stoyanov și-a parat șutul din apropiere. În minutul 17 Misijan a ajuns la stânga, a intrat în marginea suprafeței de pedeapsă și a făcut un șut de rabat, dar Navas a plonjat și a boxat. După două noi corner-uri, „Ludogorets” s-a prăbușit - în timp ce agita Bale a marcat mingea în plasă, dar arbitrul a decis că situația necesită un scenariu și mai rău pentru bulgari. O clipă mai devreme, după o centrare a lui Kroos și o lovitură de cap a lui Varane, Marcelinho, care stătea pe linia porții, a întins mâna pentru a opri intrarea mingii în plasă, care a ajuns la Bale. Arbitrul a acordat un penalty și l-a expediat pe Marcelinho.

Ronaldo, care a condus Real Madrid pentru prima dată cu banderola de căpitan în Liga Campionilor, a marcat cu un șut în mijlocul porții. Acesta a fost cel de-al 57-lea gol al lui Cristiano în 57 de jocuri pentru Baletul Alb din Liga celor Bogați.

În minutul 38 după un alt corner Bale a sărit foarte sus în fața lui Terziev și a tras cu capul, mingea a lovit transversala și a lovit în spatele liniei de poartă - 2: 0 pentru campionii europeni.

La scurt timp, Ludogorets l-a amenințat pe Navas pentru a doua oară - Espinho a șutat de la distanță medie, dar portarul a ucis mingea zburând sub transversala sa. Abalo a ratat o lovitură de poartă după un corner.

În minutul 52, Bale a fost adus la viteză și a tras, dar Stoyanov a deviat. În minutul 57 Dyakov a fost aproape de un gol bulgar la Santiago Bernabeu - un șut puternic al căpitanului lui Razgrad a fost salvat cu o mână de Navas. În minutul 68, Vlado Stoyanov a făcut o nouă salvare excelentă după o lovitură a mișcării lui Hernandez. În minutul 72, Arbeloa a scuturat bara transversală după o lovitură de cap din apropiere.

După două atacuri nefolosite ale „Ludogorets” și un alt colț al „Real”, spaniolii au marcat cu 3: 0. Arbeloa a șutat aproape după o lovitură, Stoyanov a încercat disperat să salveze și să ia mingea, dar arbitrii au văzut că a trecut linia de poartă. În minutul 88, Medran a tras și, după o ricoșare în Anise, mingea a zburat din nou în spatele lui Stoyanov - 4: 0. „Real” a făcut în total 17 corneruri și a trimis 30 de lovituri la poarta bulgară.

"REAL" (M) - "LUDOGORETS" 4: 0 (2: 0) Scoreers: Ronaldo (20 de zile), Bale (38), Arbeloa (80), Medran (88). Judecător șef: Clement Turpen (Fr). Card galben: Marcelo (R). Card rosu: Marcelinho (L)

„REAL” (M): Navas, Arbeloa, Nacho, Varane, Coentrao (60 - Marcelo), Bale (83 - Medran), Isco, Iaramendi, Kroos (60 - Hesse), Hernandez, Ronaldo.

„LUDOGORETS”: Stoyanov, Kaysara, Terziev, Motsi, J. Minev, Espinho (63 - anason), Dyakov, M. Alexandrov (61 - Wanderson), Marcelinho, Misijan (71 - Kishada), Abalo.