• Spune-i medicului
    • Forta vietii
    • Club 100
  • MULȚUMIRI

Rusia i-a lăudat pe juniorii lui Rostov, deși au pierdut 1:10 cu Sochi într-un meci din ligă. Meciul s-a jucat în ciuda faptului că echipele masculine și de tineret din Rostov au fost în carantină din cauza a șase teste pozitive pentru coronavirus, urmate de Ivelin Popov. Totuși, Sochi a refuzat categoric să amâne meciul.

rusia

Din această cauză, „Rostov” a sosit la vizită doar cu adolescenți, pentru a evita o pierdere oficială.

Eforturile copiilor au fost comparate cu cele ale pionierilor din orașul lor natal, care au preluat schimburile de fabrică în timpul celui de-al doilea război mondial. Au arătat adevărat spirit.

Mai mult decât atât, în a 47-a secundă Roman Romanov a marcat cu 1: 0 pentru „Rostov”. După aceea, însă, gazdele i-au devorat pe tineri. Alexander Kokorin a marcat un hat trick, Anton Zabolotny și Dmitry Poloz au marcat câte două goluri, iar Andrei Mostovoy, Ivan Novoseltsev și Nikita Koldunov au marcat câte un gol. Rezultatul ar fi putut fi mai mare, dar portarul de 17 ani al lui „Rostov” Deniz Popov a prins un penalty de la Zabolotny și a reflectat 15 șuturi. Al doilea este un record absolut în campionatul Rusiei. Din păcate, la fel este și rezultatul.

"Sunt foarte mândru de echipa mea", a declarat antrenorul lui Rostov, Karpin. Toată lumea din grup a semnat contracte pentru 3 luni în echipă din cauza crizei.

Iată personajele lui „Rostov”:

Denis Popov. 17 ani și 90 de minute împotriva „Sochi”. Record de 15 salvări.

Vadim Lukyanov. 17. Rezervați împotriva Sochi. Există un singur meci în campionatul rus de tineret.

William Horn. 17 ani și 90 de minute împotriva „Sochi”. Campion al Rusiei pentru juniori, set 2002.

Timofey Kalistratov. 17 ani și 90 de minute împotriva „Sochi”. Și el face parte din echipa de campioni juniori. În primăvară a debutat în echipa de tineret.

Cyril Kirnik. 17 ani și 90 de minute împotriva „Sochi”. Tot de la echipa campioană. A debutat în echipa de tineret la vârsta de 16 ani.

Vladimir Akbaev. 18 ani și 90 de minute împotriva „Sochi”. Singurul membru al echipei care a înregistrat 22 de jocuri pentru echipa de tineret sub 21 de ani. Există chiar și un gol împotriva lui Loko (Moscova).

Rinat Mammadov. 17. Rezerva împotriva „Sochi” a rămas. Un puternic fundaș central care și-a făcut debutul junior la Campionatele de iarnă de la Moscova.

Pavel Gorelov. 17 min. Căpitan junior. A ratat balul său din cauza meciului. El este în club de la vârsta de 6 ani. Campion al Rusiei pentru juniori.

Nikita Kupryanov. 18 ani împotriva "Sochi" au jucat 73 de minute. În acest sezon sunt 18 meciuri în echipa de tineret.

Roman Romanov. 18 ani. A jucat 45 de minute împotriva Sochi. Campion pentru juniori din Rusia. De asemenea, a marcat un gol unic în debutul său în campionatul masculin.

Nikita Kashtan. 16 împotriva "Sochi" a intrat în minutul 73. Al doilea din gama, care nu este încă 17. Campion al Rusiei pentru juniori. Se antrenează la club de 10 ani.

Serghei Kochkanyan. 17 ani împotriva "Sochi" a jucat a doua jumătate. A debutat în tinerețe la vârsta de 16 și 2 luni și a jucat mai mult de jumătate din meciurile sale în acest sezon. Fost căpitan junior.

Ivan Komarov. 17 ani împotriva "Sochi" au intrat în minutul 61. Campion rus pentru juniori și un fan incredibil al lui Lionel Messi.

Tamaz Topuria. 18 ani împotriva "Sochi" 61 de minute. Debutat la tineret în martie. Este la școală de la vârsta de 6 ani. În mai, el l-a provocat chiar pe Cristiano Ronaldo cu o lovitură prin cercul de baschet.

Nikita Kolotievsky. 19 ani împotriva "Sochi" a jucat prima repriză. Cel mai vechi din compoziție. A debutat pentru tineret în sezonul 2018/2019. În acest an are 19 jocuri pentru această echipă.

Denis Khromov. 17 ani împotriva lui "Sochi" au jucat 80 de minute. El i-a dat pasă de poartă lui Romanov. În primăvară a apărut și în echipa de tineret.

Alexey Kornienko. 17 ani împotriva "Sochi" a jucat a doua jumătate. Campion pentru juniori ai Rusiei.

Maxim Stavțev. 16 ani împotriva "Sochi" a jucat 10 minute. Cel mai tânăr din echipă. A terminat clasa a IX-a. Campion al Rusiei pentru juniori.