SC "DEMA" A DESCHIS SEZONUL DE VENI TENIS!

sezonul

Pe 18 aprilie, Complexul Sportiv DEMA a deschis sezonul estival cu un turneu pentru copii sub 8 ani pentru regiunea Sofia.

Au participat 31 de fete și băieți din 17 cluburi. Jocurile au fost într-un format „mic”, potrivit pentru jucătorii tineri - două din trei „tiebreaks” la 7 puncte. Meciurile s-au jucat pe terenuri reduse, ceea ce a făcut din play-off-uri provocatoare și dinamice.

Gazdele îi pregătiseră pe copii nu doar să joace tenis, ci și să se distreze. Au fost o lecție populară, jocuri distractive și o delicioasă prăjitură.

Câștigătorii au simțit plăcerea de a vedea primele medalii pe pieptul lor.

Pentru fete, medalia de aur a fost câștigată de Joana Konstantinova de la „Pl90”, care a învins-o în finală pe Alisa Borisova de la TC „1882” cu un scor de 7: 1 și 7: 0. Pe locul al treilea este reprezentanta SC "DEMA" Kristina Vasileva.

La medalia de aur a băieților a câștigat Roben Gavani de la TC „Vitosha”, care l-a învins pe Ivan Monov de la „Pleven PSK” cu un scor de 4: 7, 7: 1 și 7: 3. Locul trei a fost împărțit de Viktor Avramski și Maxim Stoilov de la PROSPORT.

Premiile pentru cărțile câștigătoare „Jocuri și ghicitori pentru copiii mai mari” au fost oferite cu amabilitate de CLOVER BOOK.