sevilla

Cu o persoană mai puțin pe teren, echipa de la Sevilla a obținut o schimbare de la 0: 2 la 3: 2 împotriva rusului Krasnodar într-un meci din Grupa E a Ligii Campionilor și s-a impus pe locul al doilea în flux, având un egal numărul de puncte - 7, cu liderul Chelsea. Echipa rusă are 1, la fel ca Rennes franceză, iar cele două echipe vor conduce disputa pentru locul al treilea și posibila continuare în primăvară în Europa League.

Meciul lui „Ramon Sanchez Pizjuan” a început bine pentru oaspeți, care s-au deschis în minutul 17 prin Magomed Suleymanov. În minutul 21, arbitrul Felix Brich a acordat un penalty în favoarea oaspeților, care a fost realizat de Marcus Berg.

La sfârșitul reprizei, mijlocașul Ivan Rakitic, care s-a întors la Sevilla, a redus scorul.

În timp suplimentar, cu toate acestea, Sevilla a rămas cu un bărbat mai puțin după ce Jesus Navas a primit cartonașul roșu pentru un fault împotriva lui Christopher Olson. Sarcina echipei spaniole părea dificilă, dar nu așa credea Yousef En-Nasiri, care în termen de trei minute între 69 și 72 și-a format dubla și a adus succesul andaluzilor.