întors

„Spartak” (Vn) a înregistrat o a doua victorie la controale. Șoimii l-au transformat pe Svetkavitsa la 2: 1 în Targovishte cu goluri de la

Mladen Stoev în minutul 71 și Nikolay Ivanov în minutul 83. Înainte de aceasta, gazdele au deschis scorul în minutul 55. Acum câteva zile, Varna l-ar învinge pe Devnya cu 5: 2.

Antrenorul principal al Spartak, Miroslav Mironov, a spus că este important pentru el să vadă jucând cei trei jucători noi - sârbii Rasic, Djukic și Halimi. Acesta din urmă s-a născut în Kosovo, dar are pașaport sârb, a spus managerul său Biser Marinchev. Cei trei rămân pentru următorul control miercuri împotriva Cernomorețului din Burgas.

"Au marcat un gol dintr-o poziție statică. La final au avut loc ciocniri mai clare, care nu sunt de preferat într-un astfel de control", a spus Mironov.

Miroslav Mironov îi va inspecta pe cei noi și în următoarele două controale - cu Chernomorets în Burgas și Svetkavitsa lângă mare.