Milan a adunat a treia pierdere în acest campionat. Oamenii lui Marco Giampaolo au făcut o schimbare completă în vizita lor la Torino. Rossonerii au preluat mult timp conducerea după un gol dintr-un penalty de la Piontek, dar două goluri rapide ale lui Andrea Belotti la sfârșitul reprizei a doua au schimbat radical rezultatul final al spectacolului fotbalistic.

meci

Înfrângerea l-a trimis pe marele maestru al Milanului pe locul 13 în clasament, în timp ce adversarul lor este deja al șaselea cu nouă puncte.

Prima situație interesantă din meci a fost înregistrată odată cu debutul minutului 10. Hakan Chalhanoglu a efectuat una dintre specialitățile sale - o lovitură liberă directă, care a trecut însă la câțiva centimetri de la stânga.

Antonio Cassano nu este impresionat de calitățile fotbalistice ale lui Paulo Dybala

"Dacă Juventus a pariat pe el, nu vor câștiga nimic în acest sezon"

În minutul 18, arbitrul Marco Guida a acordat un penalty în favoarea „rossonerilor” după ce Lorenzo De Silvestri l-a doborât pe portughezul Leoo, care încerca să ajungă la o centrare. În spatele mingii a stat Krzysztof Piontek, care și-a păstrat calmul și l-a învins pe Salvatore Sirigu.

La scurt timp după reluarea jocului, Torino a reușit să restabilească egalitatea. Simone Verdi a mers între apărarea lui Milan și a tras foarte periculos. Cu toate acestea, Donaruma a fost în locul lui și a salvat hotărât.

În minutul 54, Piontek și-a putut oferi echipei sale o liniște și mai mare, dar șutul său din apropiere a trecut peste poarta dreaptă.

De aici și prăbușirea „Rossoneri”.

În minutul 72, Andrea Bellotti a înapoiat „taurii” în meci, după ce a avansat puternic și de la marginea suprafeței de pedeapsă nu i-a lăsat nicio șansă lui Gigi Donaruma. Ceea ce s-a întâmplat a enervat banca de rezervă și arbitrul șef a decis să-l enerveze pe supăratul Pepe Reina.

Dar aceasta nu a fost singura problemă pentru milanisti. Întoarcerea completă a fost un fapt în minutul 76, când Zaza a tras puternic, Donaruma a salvat, dar în plus, acrobatic cu foarfeca, Belotti a făcut 2: 1.

Până la urmă, Milano a impus presiuni teritoriale, care urmăreau să asigure cel puțin punctul pentru „rossoneri”. Experimentele lui Suso, Kesie și altele. cu toate acestea, s-au dovedit a fi fără succes.

În runda următoare, Toro joacă cu Parma, în timp ce jucătorii milanezi vor căuta o evoluție pozitivă din meciul cu Fiorentina.

TORINO - MILAN 2: 1

Penalizare 0: 1 Piontek (18 "), 1: 1 Beloti (72"), 2: 1 Beloti (76 ")

STADIU: Olimpico

JUDECĂTOR: Marco Guida

TURIN: Sirigu, Itzo, Lianco, Bremer, Aina, Rincon, Baselli, De Silvestri, Verdi, Zaza, Beloti (rezerve: Rosati, Wykani, Ansaldi, Berenger, Bonifaci, Gigi, Edera, Falke, Laxalt, Mayte, Miliko, N "Kolyu)

MILANO: Donaruma, Calabria, Musacchio, Romagnoli, Hernandez, Kesi, Benaser, Chalhanoglu, Suso, Piontek, Leao (rezerve: A. Donaruma, Reina, Bilia, Bonaventura, Borini, Castayejo, Conti, Duarte, Gabia, Krunic, Gabia, Rodriguez, Rebic)