Yannis Adetokumbo a jucat un meci fantastic și a primit în același timp un ajutor serios de la colegii săi de pe bancă, iar Milwaukee conduce deja cu 2-0 împotriva Toronto în finala din Est după o victorie convingătoare cu 125: 103 în meciul №2. Superstarul grec și ceilalți jucători de baschet ai lui Mike Badenholser au fost aproape impecabili împotriva Raptors în al doilea joc de acasă și vor merge meritat la următoarele două meciuri din Canada cu un avans de două succese.

deja

Povestea este în întregime de partea lui Bucks, deoarece Milwaukee nu a pierdut o serie după o conducere cu 2-0. Echipa din Wisconsin s-a aflat într-o poziție similară de 13 ori, în timp ce Toronto, la rândul său, nu a transformat niciodată seria după ce a căzut în urmă cu 0-2 în cele șapte încercări ale sale.

Bucks și-a ucis speranțele adversarului chiar înainte de pauză - după prima repriză avantajul lor era de 35:21, iar la pauză conduceau deja cu 64:39. Cea mai mare diferență în favoarea lor a ajuns la 28 de puncte și, deși canadienii au șters opt puncte din pasivul lor în al treilea trimestru, reducându-se la 95:78, în ultima parte Milwaukee a pus capăt disputei pentru 125: 103.

Kawai Leonard și Kyle Laurie au fost singurii titulari invitați care au terminat cu două cifre. Leonard a marcat 31 de puncte și a marcat 8 recuperări, în timp ce Laurie a adăugat 15 puncte, dar a ratat nouă lovituri pe meci. Lui Norman Powell i-a plăcut cu 14 puncte ca rezervă.