Acțiunile grăbite în mod neașteptat ale lui Rashford în pozițiile din față.

Leno apucă mingea în mâini fără probleme.

Multe încălcări la începutul celei de-a doua reprize.

Jocul s-a defectat inutil.

Jocul este reluat.

Prima repriză a trecut ca într-o respirație, într-un ritm de vârtej pentru compoziția gazdelor.

Gunnerii păreau inspirați și motivați până la limită pentru a-și arăta abilitățile și a ajunge la victorie.

Interacțiunea dintre jucătorii din flancul stâng al echipei a fost impresionantă, deoarece toți jucătorii adversarului, aflați în această zonă a terenului, au fost neutralizați.

Kolasinac a luat de mai multe ori un avantaj bun în pozițiile din față, raportând traversări și șuturi extraordinare.

Rezultatul a fost deschis după doar 8 minute de joc. Atunci o pauză pe flancul stâng i-a slăbit pe jucătorii „diavolilor roșii”, mingea a fost trimisă lui Pepe, care cu o lovitură măsurată a dat echipei sale un avantaj - 1: 0.

Presiunea echipei nu s-a oprit nici un minut, iar singurul lucru care s-a putut lăuda cu adversarii în pozițiile din față au fost descoperirile lui James. Cu toate acestea, nu a primit sprijinul coechipierilor săi, la care probabil spera.

Torreira a fost aproape de al doilea gol al lui Arsenal la jumătatea reprizei, dar șutul său de la distanță a fost aproape de poartă.

În minutul 38, De Gea a greșit și mingea l-a lovit pe Pepe. A tras imediat, dar din păcate mingea a sărit de pe grinda dreaptă a ușii.

La doar cinci minute mai târziu, Maitland-Niles a avansat pe aripa dreaptă și a trecut la Obameyang descoperit. Maguire a întins mâna și a lovit mingea în corner. În centrarea ulterioară, Socrate a fost cel mai inventiv și a crescut la 2-0, în fața ochilor necredincioși ai lui Lingard și ai companiei.

Astfel, până la pauză, avantajul lui Arsenal a fost de două goluri, spre satisfacția vizibilă a tânărului manager al echipei Mikel Arteta.

Maguire a tras cu capul!

Pericolul este neutralizat.

Maitland-Niles avansează pe aripa dreaptă.

Loveste puternic!

Mingea sare de pe grinda dreaptă a ușii, păzită de garda spaniolă!

Ghinion pentru Arsenal.

Bufonul lui Torreira!

Mingea trece la centimetri de la poartă.

Cu toate acestea, echipa arată cu siguranță diferită, concentrată și motivată până la extrem.

Arteta: Arsenal este cel mai mare club din Anglia

„Am urât să vizitez aici”

Pepe eliberează bine și trece la Lacazette.

A tras tare.

A încercat să-l împuște pe De Gea în loc să joace tehnic.

Martial nu reușește să ajungă la minge cu o pasă bună către el.

El susține că a fost faultat.

Nu există semnal de la arbitrul Kavanagh.

Jack a tras.

Mingea a fost luată din ochii lui Pepe.

Golgheterul echipei gazdă a încetinit în meci.

Vești proaste pentru Arteta.

Nu se mișcă bine pe teren și se uită deseori la bancă.

Există o schimbare pentru gazde?

Fault lui Lingard.

Jucătorii lui Arsenal vor un avertisment oficial.

Noua descoperire a lui Pepe în zona de penalizare United.

Centrarea pedepsei.

Fără o lovitură exactă la conturul ușii.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL.

1: 0!

Nicolas Pepe semne pentru gazde!

O descoperire pe flanc a dus la o centrare în câmpul lui De Gea.

Pepe prinde mingea cu brio!

Un avantaj pentru „tunarii” în rezultat!

Lingard centrează mingea în mijlocul terenului.

Trece la James.

Centrarea sa se oprește la piciorul unui apărător.

Cornerul nu duce la tensiune în fața lui Arsenal.

Avertisment oficial pentru Kolasinac.

Ciocnire între James și Kolasinac pe marginea suprafeței de pedeapsă.

Pericol pentru Leno.

Centrarea nu duce la nimic semnificativ pentru gazde.

Wilcox Tineri

Arsenalul îl găzduiește pe Manchester United în derby-ul celei de-a 20-a runde din Premier League. Ciocnirea de pe stadionul Emirates începe la ora 22:00.

În astfel de meciuri, forma de moment nu contează. Când îl luăm în considerare, totuși, nu poate fi ignorat faptul că Arsenal nu se poate recupera nici sub noul lor manager Mikel Arteta.

Mikel Arteta: Ozil trebuie să se dovedească, locul său este incert

„Nu-mi construiesc echipa în jurul lui”

Statisticile sunt elocvente - echipa din Londra are trei egaluri și două pierderi în ultimele cinci meciuri din toate turneele și nu a înregistrat nici o victorie în ele.

Astfel, echipa a suferit trei înfrângeri consecutive la domiciliu în elita Angliei din 1977.

United Solskjaer are trei victorii în ultimele cinci jocuri din toate competițiile și este în prezent al cincilea în clasament și la patru puncte în spatele celui de-al patrulea clasament Chelsea.

Rayola: Pogba trebuie să joace pentru United, care câștigă trofee

"El suferă mai mult din cauza accidentării sale și acesta este în prezent subiectul nostru principal"

Totuși, pentru a nu se îndepărta de cei patru, echipa trebuie să învingă și adversarul astăzi.

În ultimele cinci meciuri directe ale tuturor turneelor, United are două succese, Arsenal - unul, iar ambele echipe au înregistrat o remiză.

Paul Pogba a terminat cu Manchester United?