câștigat

Tsvetomir Panov este alături de Ludogorets la Milano, așteptând un răspuns de la Joao Paulo dacă se va întoarce în „Canare”

Botev s-a impus cu 4: 0 categoric față de al treilea în clasamentul echipei Ligii a III-a a lui Borislav (Parvomay) într-un meci de control pe terenul auxiliar 1 de la baza din Komatevo. Nikolay Kirov a pariat pe jucătorii care nu au participat la primul meci al anului împotriva lui Levski, precum și pe mulți adolescenți.

La ușa „Canarilor” se afla Daniel Kaiser, perechea centrală de fundași Dimitar Pirgov și adolescentul Vasil Vassilev, și fundașii Filip Filipov și Lazar Marin. Brazilienii Alvaro Juliano și Felipe Brizola au acționat ca mijlocași interni, împreună cu Stanislav Shopov, în vârstă de 15 ani. Christian Dobrev și Milko Georgiev au jucat pe flancuri, iar Ivan Vassilev a fost în vârful atacului.

După pauză, în joc au apărut și portarul Stelian Angelov, Zdravko Dermenov, Zdravko Zhilov și Dimitar Kalchev.

„Galben-negrii” au marcat trei goluri în prima repriză. Primul dintre ei a căzut în minutul 15, când Shopov a centrat dintr-un colț al stâlpului din apropierea lui Ivan Vassilev, care l-a apăsat pe fundașul oaspeților și a deviat mingea cu capul în propria poartă.

Șase minute mai târziu, Milko Georgiev s-a întors la Stanislav Shopov, iar după lovitura sa mingea s-a abătut de la fundaș și a zburat în plasă pentru a doua oară.

Felipe Brizola a marcat și el în minutul 31. Brazilianul a șutat de la marginea suprafeței de pedeapsă în colțul din dreapta jos și nu a lăsat nicio șansă pentru portarul lui Borislav.

Plovdiv a ratat mai multe poziții clare în fața porții adversare în ambele reprize, Christian Dobrev a lovit bara transversală, iar Felipe Brizola a făcut finalul cu 4: 0 în ultimul minut al meciului.

Jucătorii din echipa principală, cărora le-a lipsit lupta, s-au antrenat înainte de prânz.

În același timp, fundașul Tsvetomir Panov este deja cu Ludogorets la Milano, după ce a semnat un contract cu campionii. Nu are un dosar pentru revanșa împotriva lui Milan, dar va urmări performanța noilor săi coechipieri. Botev așteaptă un răspuns al atacantului Joao Paulo dacă se va întoarce la ei, iar negocierile sunt în principal dacă Razgrad va continua să-și plătească salariul solid.