botev

Jucătorii lui Botev Plovdiv, conduși de noul antrenor principal Zeljko Petrovic, au realizat o producție destul de slabă în timpul performanței de astăzi a echipei în controlul împotriva Loko Sf. Galben-negrii, care au câștigat până acum trei controale cu 1: 0 și unul s-a încheiat cu 0: 0, pentru al doilea meci consecutiv nu au marcat și din nou meciul s-a încheiat cu 0: 0.

Todor Nedelev și Anton Karachanakov au făcut câte un șut periculos, iar al doilea a lovit o grindă. La rândul lor, oaspeții de la Loko Sf au ratat și 2% din pericolele din fața ușii canarilor.

În minutul 20, un jucător invitat a tras în poarta lui Botev, dar Georgi Argilashki a salvat. În minutul 31 Dimitar Pirgov s-a luptat pentru minge și a trecut către Anton Karachanakov, care a tras de la distanță medie, iar garda Sofiei a prins.

A doua parte a fost mai interesantă în ceea ce privește situațiile din fața ambelor. În minutul 52, Todor Nedelev a făcut o lovitură surprinzătoare, care a forțat garda oaspeților să omoare mingea de două ori.

În minutul 57, „roșii și negrii” au ajuns într-o situație periculoasă în care un jucător de la Lokomotiv s-a trezit într-o poziție clară în zona de penalizare, dar în loc să tragă a căutat o pasă și situația a fost irosită. În minutul 63, Taylon Correa a primit mingea în suprafața mică, dar nu a reușit să efectueze un șut.

În minutul 67, Plovdiv a ajuns la cea mai bună situație pentru un gol, după ce Anton Karachanakov a interceptat o centrare de pe dreapta, dar șutul său de la 15 metri a deviat de pe transversală. Câteva secunde mai târziu, antrenorul „Canarilor” și-a făcut singurele două schimburi, deoarece juniorii Stanislav Shopov și Ivo Kazakov au apărut în joc.

În minutul 71, un jucător al „Căilor Ferate” ale capitalei s-a rupt de pe flancul stâng și a tras dintr-un unghi mic, iar Georgi Argilashki a intervenit bine și a lovit cu piciorul. Ultima situație interesantă a fost în minutul 81, când Ebert Cardoso a centrat de pe stânga, dar Taylon Correa din penalti nu a reușit să intercepteze.

COMPOZIȚIA BOTEVULUI: Georgi Argilashki, Rodni Kluster (67 - Stanislav Shopov), Christian Dimitrov, Dimitar Pirgov, Ebert Cardoso, Filip van Arnem, Lachezar Baltanov, Todor Nedelev, Filip Filipov, Anton Karachanakov (67 - Ivo Kazalon)