Tom Wilson a marcat după asistarea lui Evgeni Kuznetsov cu șapte minute înainte de final, iar portarul Braden Holtby a făcut 36 de salvări în victoria Washingtonului cu 2-1 asupra Buffalo într-un meci din sezonul regulat al NHL.

campionul

Washingtonul, câștigătorul Cupei Stanley, este lider în Divizia Metropolitană cu 45 de puncte după ce a câștigat șase din ultimele sale șapte jocuri. pentru Buffalo, înfrângerea este a doua la rând.
Wilson are 10 goluri în 15 meciuri din acest sezon.

Chandler Stevenson a deschis scorul pentru Washington în a doua repriză, iar la finalul celei de-a treia Johan Larson a egalat.

Chicago a obținut al treilea succes consecutiv în NHL după ce și-a câștigat vizita în Colorado cu 2: 1. Alex DeBrinkat și Artyom Anisimov au avut dreptate pentru Chicago, iar JT Comfer a marcat pentru Colorado.

New Jersey a învins Ottawa cu 5-2, iar Taylor Hall a marcat două goluri și două pase decisive. Celelalte goluri pentru gazde au fost marcate de Kyle Palmieri, Nico Hisier și Pavel Zaha. Cele două goluri pentru Ottawa au fost marcate de Matt Duchamp./BTA