Katrin Taseva a terminat pe locul patru în turneul individual al turneului Irina Deryugina Cup Grand Prix. Concurenta noastră a terminat cu un scor de 63.600 după cele patru exerciții. Primul loc a fost câștigat de Polina Honina (Rusia) cu un total de 68.800. A fost urmată de Julia Bravikova (Rusia) cu un scor de 65.850 și Victoria Filanovski (Israel) cu 65.800.

patru

Iliana Raeva și Maria Petrova au semnat un acord cu japonezii

Ambii sunt în vizită de lucru

Catherine Taseva a terminat pe locul doi în primul flux din capitala ucraineană Kiev. A început bine și după un joc puternic cu mingea a primit un scor de 17.950. Cu toate acestea, în cea de-a doua combinație de cercuri, ea a făcut inexactități și a fost judecată de judecători la 14.400. Pe bandă după două lansări, bulgara a primit 15.100, iar în ultima sa combinație cu lilieci a performat bine și după 16.150 a câștigat locul al doilea în clasamentul final.

Cel mai bun din primul stream cu 65.850 de puncte a fost rusul Julia Bravikova. Reprezentantul gazdelor Victoria Mazur s-a clasat pe locul trei cu 63.150 de puncte. Medaliata de bronz din toate turneele de la Jocurile Olimpice de la Rio 2016, Anna Rizatdinova din Ucraina, a jucat doar o combinație de cercuri, pentru care a primit un scor de 17.600, după care a încetat să mai participe la competiție. Finalele dispozitivelor individuale ale turneului Grand Prix de la Kiev sunt mâine.