Ansamblul bulgaresc de gimnastică ritmică a câștigat o medalie de aur în finala a trei cercuri și două perechi de lilieci la Cupa Mondială Challenge de la Minsk.

mare

Bulgarii din echipa Simona Dyankova, Erika Zafirova, Madeleine Radukanova, Stefani Kiryakova și Laura Traats și-au jucat din nou compoziția grozav și au primit un scor de 28.600 de puncte.

Locul al doilea a revenit reprezentanților gazdelor din Belarus cu 28.450, iar locul al treilea a fost pentru ucrainene cu 28.100.

Ansamblul a câștigat o medalie de bronz în cinci mingi

Femeile bulgare cu aceeași apreciere ca rușii

Fetele lui Vessela Dimitrova și Mihaela Maevska au câștigat, de asemenea, argint în all-around, precum și bronz în finală cu cinci mingi. Au jucat toate cele patru combinații fără o mare greșeală. Niciuna dintre celelalte echipe de conducere nu a reușit să joace patru din patru fără cusur în capitala Belarusului.

Medalie de argint pentru ansamblul bulgar, în ciuda arbitrajului scandalos

28.800 de puncte pentru „Cel mai mare spectacol”

Arbitrajul cupei de la Minsk nu a fost la înălțime, dar totuși ansamblul bulgar a reușit să câștige trei medalii.