întrerupt

Meciul de control al Slavia împotriva rusului Anzhi (Makhachkala) în stațiunea turcească Antalya a fost încheiată în minutul 58 cu un scor de 2: 1 în favoarea „albilor”.

Motivul încheierii meciului este că conducerea echipei ruse și jucătorul Magomedov, care este fiul președintelui echipei, au început să se ocupe de arbitrul șef.

Ca parte a echipei rusești Todor Timonov nu a luat parte, ci fostul apărător al lui Levski Yousef Rabeh a început ca titular și a primit un cartonaș galben.

Juninho a deschis scorul în minutul zece dintr-un penalty pe care l-a făcut el însuși. În ultimele secunde din prima repriză, Kube a egalat după ce a depășit doi fundași ai Slaviei. Totuși, totul interesant s-a întâmplat la începutul celei de-a doua părți. Alberoni a dat o nouă conducere în minutul 55 și doar trei minute mai târziu, meciul a fost oprit.

Această decizie a fost luată după ce arbitrul principal al meciului a fost atacat de întreaga conducere a lui Anzhi, condusă de președintele clubului Magomedov Magomed - sultanul Baibolatovich, care în ultimul moment a decis să-și urmărească propria echipă.

Antrenorul Slaviei, Vili Vutsov, a încercat să înăbușe scandalul, dar a fost atacat și de Magamedov, dar nu a fost rănit.