Echipa CSKA 1948 a înregistrat o pierdere de 1: 3 de la Pomorie la control, care s-a jucat pe stadionul „Struma” din Simitli.

cska

Rezultatul a fost deschis în minutul 14, când Michael Orachev a interceptat o centrare a coechipierului său, care a profitat de o greșeală în apărarea „roșilor”, care a dus la un gol în plasa lui Emil Mihailov. În minutul 41, Kristian Kazakov s-a dublat cu un șut de la distanță, aruncând mingea în colțul din stânga al ușii.

Septembrie și-a transferat talentele la CSKA 1948 și Pirin

Acest lucru a fost anunțat de cetățenii din Sofia

În minutul 74, Pomorie a făcut rezultatul clasic, după ce Kazakov a fost corect din penalty. Pedeapsa a fost acordată pentru un handbal de către Dimitar Borisov.

Golul onorabil pentru CSKA 1948 a căzut la scurt timp, când Kaloyan Stefanov a fost împiedicat în suprafața de pedeapsă și arbitrul șef a acordat din nou o lovitură de pedeapsă de 11 metri. Spectacolul său a fost preluat de noua completare Svetoslav Dikov, care a fost infailibil.

Următorul control al echipei lui Valentin Iliev este pe 5 iulie la ora 18:00 împotriva Montanei și se va juca la baza națională din Boyana.