întors

Vlado Manchev a revenit pe teren cu un gol împotriva lui Loko (Mz)

CSKA a revenit în fruntea clasamentului în grupa „A”, după ce a câștigat cu un Lokomotiv clar (4-0) (Mezdra). Două goluri pentru „roșii” au fost marcate de Ivan Stoyanov, iar câte unul a fost adăugat de Dancho Todorov și Vlado Manchev, care s-au întors pe teren după o accidentare gravă, primită împotriva „feroviarilor”. Cele două echipe s-au confruntat pe stadionul armatei bulgare, iar în tribune erau mai mult de 6.000 de spectatori.

CSKA a deschis scorul în minutul 17 prin Todorov. Mijlocașul jos a fost eliminat de Delev și l-a transferat tehnic pe Linkov de la marginea suprafeței de pedeapsă - 1: 0. În minutul 26 gazdele au primit dreptul de a efectua o lovitură liberă nedirecție în zona de penalizare, iar Ivan Stoyanov a întins plasa „feroviarilor” pentru a doua oară.

În a doua repriză CSKA a atins două noi goluri. În minutul 66 a apărut în joc Vlado Manchev, care a marcat un gol după doar 3 minute pe teren. Atacantul și-a marcat revenirea pe teren în cel mai bun mod posibil, după ce a tratat câteva luni o accidentare primită împotriva echipei din Mezdra. Finalul 4: 0 a fost format de Ivan Stoyanov în minutul 78. Fostul jucător de la Sliven a marcat dintr-un penalty și a marcat al doilea gol în meci. Până la sfârșit, Vlado Manchev a încercat de câteva ori să înscrie un nou gol, dar Linkov a intervenit sigur.

În runda următoare, CSKA îl găzduiește pe Pirin, iar Loko (Mezdra) găzduiește Cernomoreț.

CSKA - LOCOMOTIVE (MEZDRA) 4: 0

1: 0 Jordan Todorov (17 ')
2: 0 Ivan Stoyanov (26 ')
3: 0 Vladimir Manchev (69 ')
4: 0 Ivan Stoyanov (penalty de 78 ')

CSKA: Karadzhov, Stoyanov, Ivanov, Kotev, Minev, Yanchev (78 'Morozs), Yanev, Stoyanov, Todorov (80' Zehirov), Miguel (66 'Manchev), Delev;

Locomotivă: Linkov, Hristov, Makenjiev, Morales, Stankov, Sofroniev, Petkov, St. Popov, A. Todorov (46 'L. Todorov), Bamba, Tevia.

Ch. Judecător: Stanislav Todorov