zori

Deși am întâmpinat o mulțime de probleme, Ludogorets a învins-o pe Vitosha Bistritsa cu 4: 2 într-un meci din etapa a patra a Ligii întâi.

Vitosha s-a deschis în minutul 4 al meciului „Vasil Levski” prin Grigor Dolapchiev, însă campionii au reacționat rapid și în al 12-lea Lucas Sasha l-a asistat pe Misijan pentru 1: 1.

În minutul 36, Dolapchiev a marcat al doilea gol în meci, ratând în spatele apărării, iar Vitosha a preluat din nou conducerea.

Totuși, Ludogorets a egalat din nou foarte repede, deoarece portarul Vassilev a greșit când a ieșit pentru o minge lungă, l-a doborât pe Misijan și arbitrul nu a putut să nu acorde un penalty.

Kozmin Motzi a fost corect din penalty pentru 2: 2.

Imediat după pauză, Ludogorets a început să decidă meciul, iar golul a părut o chestiune de timp. Eagles a preluat conducerea în minutul 73, când după o centrare a lui Misijan Gustavo Campagnaro a înscris spectaculos pentru 3: 2.

În minutul 81, Misijan și Joao Paulo au ieșit singuri împotriva lui Vassilev, dar tocmai când urmau să înscrie, arbitrul lateral a inventat o ambuscadă care a oprit atacul. Misijan a fost acoperit de cel puțin un metru de Varbanov.

Doar 4 minute mai târziu, al patrulea gol din ușa lui Vitosha a căzut. Kishada l-a luat pe Hristozov și singur împotriva portarului nu a avut probleme să înscrie pentru finalul 4: 2.