Echipa vedetelor, care a participat la proba de 24 de ore pe pista de karting de lângă Haskovo, a pășit astăzi pe scara onorifică.

calcă

Echipa Toate vedetele: Asen Blatechki, Rafi Bohosyan, Krassimir Georgiev, Krum Donchev, Martin Choi, Pavel Lefterov, Leo Bianchi și Alexander Deyanov - Skyler și Teodor Kabakchiev au reușit să câștige locul al treilea la categoria Gold la primul din Bulgaria 24 de ore sport de curse de motociclete EKO24H din Bulgaria Karting Race. A fost început sâmbătă și ultimele minute după ora 13 duminică.

Echipa echipei EIRIZ Suedia s-a clasat pe locul doi pe locul 2 la categoria Gold, iar câștigătorii acestei categorii au fost echipa de curse JAKPOM din Belgia.

Organizatorul competiției este primul pilot bulgar, participant la Formula BMW și campion al Bulgariei la karting Nikolay Varbitsaliev.

Peste 200 de piloți din peste 10 țări au participat la echipe.

În grupul de profesioniști de pe cea mai înaltă treaptă a scării onorifice, cupa a fost ridicată de concurenții MRK PRO-France. Pe locul al doilea în categoria PRO se află evenimentul de kart de echipă - Belgia, al treilea sunt piloții de la echipa de curse GLS - Bulgaria.

Competiția a avut loc sub semnul carității. Echipa All stars concurează pentru cauza Yonna.

Chiar și după încheierea maratonului de karting, vedetele continuă cu campania de strângere de fonduri pentru funcționarea fetei de un an din Haskovo pe rețelele de socializare.