Santiago Bernabeu s-a ridicat în picioare, a aranjat coregrafii și a desfășurat un drapel imens cu fața și cuvintele „Mulțumesc”. Muzeul clubului a rămas mult gol decât de obicei. Cupele, pentru care a marcat gol după gol și și-a lăsat inima, au fost expuse pe terenul verde. Toate la una.

gonzalez

Pentru a fi văzut din nou de fani și pentru a-ți aminti momentele de neuitat oferite de unul dintre cei mai mari din toate timpurile. Iar tricoul numărul 7 i-a fost rezervat din nou. Dar Cristiano a renunțat la asta cu plăcere și respect.

Raoul s-a întors la Real!

La 3 ani după ce i-a părăsit pe „albi”, legenda a ajuns să controleze cu clubul său qatarist Al Sadd, care era oficial pentru „Trofeul Bernabeu”, dar a fost de fapt un beneficiu pentru jucătorul cu cele mai multe goluri din istoria Realului.

Gazdele au câștigat cu 5-0, iar singurul gol din prima repriză a fost marcat de Raul, care după pauză a pus echipa echipei sale actuale. Și la 36 de ani, Raul Gonzalez Blanco are acel instinct de scop ucigaș care l-a făcut un favorit al milioanelor din întreaga lume. Dar pe lângă geniul său fotbalistic, fostul cetățean spaniol a captivat planeta prin comportamentul și intelectul său.

Despre ce fel de persoană vorbim?

Pentru un erou al fotbalului care și-a sărutat verigheta cu fiecare gol - un semn de dragoste pentru soția sa Mamen, care era în cap și inimă chiar pe teren și care i-a dat patru fii. Cel mai mare este Jorge - la fel ca Valdano. După el este Hugo - la fel ca Sanchez. Familia și Realul - cele două adevărate valori din viața legendei.

De aceea, Bernabeu îl va adora întotdeauna pe Raul, iar cei care au avut privilegiul să-l urmărească vor povesti generațiilor viitoare despre maestrul de fotbal. Pentru că oamenii ca el sunt rare și ar trebui să servească drept exemplu pentru vedetele moderne, care se gândesc mai ales la salariile lor și nu stau într-un singur loc mai mult de 2-3 sezoane.

Iar Raoul apără echipa albă de 16 ani. Nu o perioadă, ci o epocă - Epoca lui Raoul Gonzalez Blanco.