/ BULLET /. Managerul Franței, Gerard Houllier, din Franța, nu-i vine să creadă că absolvenții săi au pierdut prima semifinală a Cupei Ligii împotriva Crystal Palace, disputată seara trecută.

football

Elita Liverpool a căzut cu 2-1 pe stadionul Shelhurst Park, deși au existat 18 ocazii de gol. Întrebat dacă poate crede acest rezultat, Houllier a spus: "Nu, dar se întâmplă în fotbal. Uneori ai superioritate și creezi o mulțime de poziții de poartă, dar mingea încă nu intră și nu intră în poarta adversarului".

De fapt, rezultatul a fost deschis în minutul 56 de naționalul leton Andrey Rubin, iar în minutul 77 golgheterul Clinton Morrison a dublat conducerea gazdelor. Câteva secunde mai târziu, după o pasă din noua adăugare a lui "Liverpool" Jari Litmanen, naționalul ceh Schmitzer a returnat un gol și a păstrat intriga pentru revanșa lui "Anfield".

Marți, Ipswich a învins Birmingham cu 1-0 în prima semifinală. Singurul gol a fost marcat în minutul 45 de Marcus Stewart dintr-un penalty.