Marele maestru francez l-a învins pe Caen și a arătat că se pune în formă

09:32 | 3 decembrie 2011.

toate acestea

Giganții francezi Marsilia au obținut o victorie extrem de importantă cu 2: 1 în vizita lor la Caen într-un meci din etapa a 16-a din Ligue 1.

În ansamblu, oaspeții, conduși de Didier Deschamps, au fost echipa mai bună pe teren și au atins meritat cele trei puncte din meci.

Meciul a început foarte puternic pentru Marsilia și în minutul 21 Andre Ayu a dat echipei un avantaj după un șut foarte frumos în colțul din stânga jos al porții gazde.

Cu toate acestea, bucuria oaspeților nu a durat mult, deoarece doar două minute mai târziu, Caen a reușit să egaleze după ce Pierre Alain Fro a fost corect dintr-un penalty.

Cu toate acestea, Marsilia a continuat să urmărească victoria cu orice preț și în cele din urmă a atins-o.

În minutul 52 Jordan Ayu a marcat golul decisiv în meci după un contraatac foarte bun, iar cu acest gol a predeterminat rezultatul meciului.

Datorită victoriei, Olympic a adunat 24 de puncte și a urcat pe locul 7 în clasament.

Caen rămâne pe locul 10 în clasament cu 19 puncte. Cu toate acestea, echipa se află într-o criză gravă, deoarece nu poate înregistra o victorie în al treilea meci consecutiv.