Fostul național spaniol Roberto Soldado a calificat Granada pentru semifinalele turneului Cupei Regelui.

granada

Atacantul, care a ajuns în echipă ca agent liber, a marcat de două ori pentru echipa sa și a format finalul 2: 1, care a șocat cu siguranță faimoșii oaspeți.

În țară, Soldado a făcut parte din echipele Real (Madrid), Osasuna, Getafe, Valencia și Villarreal, după ce a marcat 110 goluri în 245 de meciuri înainte de a se întoarce în Spania.

Granada este noul membru al La Liga

Clubul andaluz a revenit în elita spaniolă

Astăzi a lovit o lovitură mortală la început și apoi chiar la sfârșitul meciului.

În primul rând, a deschis scorul după doar 3 minute de joc, provocând confuzie în rândurile adversarului.

Rodrigo a egalat cu cinci minute înainte de pauză și părea să dea aripi echipei sale. Valencia a atacat în a doua 45 de minute, dar tot nu a putut găsi drumul corect spre ușă pentru a doua oară în meci.

Valencia l-a atras pe căpitanul Roma

Alessandro Florenzi va juca împrumutat pentru „lilieci”

În schimb, în ​​cel de-al patrulea minut al prelungirii acordate de arbitru, Soldado și-a asumat responsabilitatea și s-a angajat la o lovitură de pedeapsă de 11 metri.

Lovitura sa a fost exactă și odată cu aceasta a devenit un fapt clasamentul echipei pentru faza semifinală a turneului. Valencia a renunțat la cursă.