grigor

Grigor Dimitrov recunoaște că are nevoie de timp pentru a se forma

Grigor Dimitrov a recunoscut că a avut o lună foarte dificilă după ce a fost diagnosticat cu coronavirus. Acest lucru l-a împiedicat să se pregătească bine și, de asemenea, a pierdut multă masă musculară.

Jucătoarea de tenis bulgară a pierdut puternic în fața lui Richard Gasquet sâmbătă seara. Meciul a fost primul pentru el din turneul demonstrativ Ultimate Tennis Showdown, care are loc la academia lui Patrick Muratoglu.
"Nu a fost cea mai ușoară lună pentru mine. Am rămas acasă, nu m-am antrenat, am slăbit. Acum mă întorc treptat în formă, dar am nevoie de mai mult timp. Richard s-a descurcat foarte bine", a spus Grisso după înfrângerea de către francez. În această seară, la ora 21.00, Grigor trebuie să meargă la Bio pentru al doilea meci al turneului, deoarece adversarul său este Feliciano Lopez.

Între timp, Dimitrov a câștigat primul titlu al anului, dar este doar un turneu virtual. Haskovo este campionul campionatului imaginar mexican Cabo Legends! În disputa pentru locul întâi, Grisso l-a înfruntat pe Juan Martin del Potro.
Dimitrov a primit 53 la sută din votul fanilor pentru primul său titlu pentru 2020. Pe lângă Grisso, la cursa virtuală au participat și Fabio Fonini, Diego Schwartzman, Feliciano Lopez și alți 12 concurenți.