Căpitanul echipei naționale a Bulgariei, Ivelin Popov, își va aminti debutul pentru noul său club „Rostov” - Popeto a marcat nu numai un gol drăguț, ci chiar un „obraznic” pentru victoria cu 1-0 asupra puternicului „Krasnodar” și va juca în semifinale pentru Cupa Rusiei.

pentru

Evelyn a apărut pe teren în minutul 82, în locul lui Alexei Yonov. A avut timp să-și arate atât marea dorință, cât și marea abilitate - mai întâi a primit un cartonaș galben, iar apoi a adus succesul „galbenilor”.

În minutul 87, Rostov a organizat un contraatac rapid. Shomurodov a depășit 40 de metri cu mingea în picior, apoi a trecut la Popov, care s-a trezit într-o poziție excelentă. În loc să tragă imediat, bulgarul s-a legănat mai întâi și l-a mințit pe un apărător. A învârtit a doua oară, dar a preluat din nou mingea pentru a vedea un al doilea fundaș zburând pe lângă el înainte de a săpa tehnic în colțul apropiat al portarului.

Cu acest obiectiv, „galben-albaștrii” au triumfat în fața a 35.000 de la „Rostov Arena”. Golul lui Popov a întrerupt o serie neagră pentru „Rostov” din 10 meciuri consecutive fără succes peste „Krasnodar”.

Rostov a câștigat confruntarea din sferturile de finală cu un scor total de 3: 2 și va juca în semifinale. Acolo îl va întâlni pe câștigătorul meciului „Rubin” - „Lokomotiv” (Moscova) pe 6 martie.

La 3 martie, Rostov cu Ivelin Popov a vizitat Enisei împreună cu Petar Zanev în timpul reluării luptelor în Premier League rusă.

Altele din sport

Mărturisirea lui Trifon Ivanov în singura sa biografie

Singura biografie a marii noastre vedete sportive Trifon Ivanov este deja tipărită (Editura Trud). Așteptați „Trifon Ivanov: Fierul. Biografia unei legende eterne ”cu câteva zile înainte de cea fatală

Fanii albastri strâng bani pentru un monument adus lui Gundi

Clubul Național al susținătorilor lui Levski a lansat o inițiativă, din care banii vor merge pentru construirea unui monument al emblemei „albastre” Georgi Asparuhov-Gundi în cartierul Reduta al capitalei

Rezultatele etapei 19 în Serie A și clasament

Alan Pardew urmărește 4: 0 pentru CSKA împotriva echipei clasate pe locul doi (Fotografii)

CSKA a obținut un convingător 4-0 împotriva diviziei a doua „Strumska slava” în al patrulea meci amical de la începutul anului 2021. „Roșii” au deja trei reușite și un egal

Ministrul a donat o ceașcă de Iliya Chubrikov Muzeului Sportului

Ministrul Tineretului și Sportului Krasen Kralev a donat cupa legendei în sportul auto bulgar Iliya Chubrikov Muzeului Sportului de pe Stadionul Național „Vasil Levski”