Ivelin Popov era în frământări și se afla în centrul înfrângerii „Spartak” (M) împotriva condusă de Stanimir Stoilov „Astana” cu 5: 0. În prima jumătate a controlului de la Abu Dhabi, moscoviții au jucat mai ales cu rezerve împotriva campionului Kazahstanului. Popov a intrat după pauză la 0: 0. În minutul 55 l-a asistat pe Ze Luis pentru 1: 0. În 72 a centrat pe Ze Luis, care a marcat cu o foarfecă de spate excepțională. Promes a marcat cu 3: 0 în minutul 79. În minutul 81 Popov a primit mingea în fața ușii „Astanei”, a așteptat fundașul care se apropia și a băgat calm mingea în ușă pentru 4: 0. 5: 0 l-a format din nou pe Zuev în minutul 89 după asistarea lui Evelyn.

trei

„Mă bucur că m-am întâlnit din nou cu profesorul meu! Respect Stanimir Stoilov ”, a scris Popeto pe Facebook după meci.

Altele din sport

Sport la televizor astăzi

Rezultatele etapei a 18-a în Bundesliga și clasament

Declin drastic al Bulgariei în clasamentul Cupei Națiunilor la biatlon

Declinul drastic așteptat al clasamentului de către națiuni la Cupa Mondială de biatlon pentru Bulgaria este deja un fapt. Datorită infecției cu coronavirus și a carantinei ulterioare a întregii echipe, sportivii noștri

Lewandowski a terminat pe locul 3 cu 500 de goluri în secolul 21

Unul dintre cei mai buni atacanți ai secolului 21, Robert Lewandowski, a realizat ceva ce doar doi fotbaliști au reușit de la începutul acestui secol.