Ivelin Popov a marcat un gol, a avut o serie de performanțe puternice și a fost numit jucător al meciului „Dynamo” - „Rostov”, deși două penalty-uri au adus victoria cu 2: 1 pentru gazdele de la Moscova.

meciului

Primul meci al fostului căpitan al Bulgariei după retragerea sa din echipa națională după 1: 0 peste Republica Cehă a început bine. De asemenea, Evelyn a condus „Rostov” cu banderola de căpitan în timpul vizitei „Dynamo”. În minutul 13, Alexei Yonov a primit viteză pe aripa stângă, a răsucit mingea înapoi în suprafața de pedeapsă și acolo din a doua poziție s-a repezit Popov, care a tras în plasă pentru 1: 0 pentru oaspeți. Dynamo a egalat în minutul 33 - Philip a realizat penalty-ul acordat. La începutul celei de-a doua reprize, Evelyn a tras din nou în mod periculos spre poarta adversă, dar de data aceasta nu a avut nicio șansă de a marca.

Și în timpul adăugat al meciului, „Dynamo” a ajuns la o întorsătură dramatică cu un al doilea penalty. Matthias Norman a ridicat piciorul înalt și l-a dat cu piciorul pe Philip în cap. După ce a analizat situația cu VAR, judecătorul a arătat pentru a doua oară punctul alb. Și Philip a marcat din nou pentru finalul 2: 1.

„Rostov” rămâne în zona Europei și este în măsură să atace o medalie, dar este deja la 9 puncte în spatele „Zenith”, care ar fi „Rubin” cu 2: 1 ca oaspete și 4 puncte ca „Loko” (M ), a câștigat cu 3: 2 pe „Tambov”.

Altele din sport

Manchester United l-a eliminat pe Liverpool pentru cupă

O lovitură liberă strălucită a lui Bruno Fernandes în minutul 78 a adus Manchester United o victorie cu Liverpool cu ​​3-2 pentru cupă. Mohamed Salah a primit o pasă perfectă de la Firmino în minutul 19 și

Miglena Selishka și Ivaylo Ivanov - cei mai buni sportivi din Bulgaria pentru 2020 (Fotografii)

MMC și BST au acordat premii în valoare totală de 185.000 BGN în „Noaptea Campionilor” Miglena Selishka și Ivaylo Ivanov au fost desemnați cei mai buni sportivi din Bulgaria pentru ultimul 2020

Kamen Zlatkov cu o victorie în slalomul uriaș din Kronplatz

Naționalul Kamen Zlatkov a obținut un nou succes în schiul alpin. După ce a câștigat vineri slalomul FIS din Kronplatz (Italia), rezidentul din Sofia a câștigat astăzi din nou un slalom uriaș acolo.

„Victoria” l-a concediat pe Pavel Dochev

„Victoria” germană (Köln) a reziliat contractul antrenorului bulgar Pavel Dochev înainte de termen. Demiterea specialistului în vârstă de 55 de ani a venit după pierderea de 1: 2 acasă la Waldhof (Mannheim) într-un meci împotriva

Beat Foitz în istoria „Streif”

Elvețianul Beat Foitz a intrat în istoria legendarei piese „Streif” din Kitzbühel. El a devenit doar al șaselea cu o dublă victorie pe această pistă în weekend, după ce a câștigat coborârea duminică după aceea.