Krasnodar a învins rezervele Trabzonspor cu 3: 1 într-un meci din Grupa C din Europa League. Sercan Asan a marcat un autogol în minutul 27, iar la scurt timp după aceea Manuel Fernandez s-a dublat.

rezervele

În continuarea meciului Ivan Ignatiev a făcut 3: 0, iar câteva secunde mai târziu Anthony Nvakaeme a format ultima 3: 1.

Astfel, Krasnodar a adunat 6 puncte și a egalat cu al doilea Getafe. Liderul este Basel cu 10. Trabzonspor pare să fi anulat turneul și se află în partea de jos.

În minutul 27, Manuel Fernandez a făcut o pauză frumoasă prin centru și a lovit. Asan a încercat să omoare mingea, dar a trimis-o la ușă.

În minutul 34 mijlocașul portughez a marcat un gol spectaculos, interceptând cu o a cincea pasă a lui Suleymanov.

În minutul 93, Ignatiyev a interceptat cu capul o centrare din corner. Câteva secunde mai târziu, Nwakaeme a primit mingea din stânga, a falsificat un fundaș și, cu un șut frumos în colțul îndepărtat, a format finalul 3: 1.