Polonezul Lech (Poznan) se califică în playoff pentru a se califica în faza grupelor din Europa League. Echipa și-a câștigat în mod convingător vizita la cipriotul Apollo (Limassol) cu 5: 0. Meciul s-a jucat la Nicosia.

calificat

Rezultatul meciului a fost la sfârșitul primei reprize și la începutul celei de-a doua. În minutul 42, Pedro Tula a deschis și la doar două minute după reluarea jocului, Mikael Ishak s-a dublat. În minutul 58, Jakub Kaminski a făcut rezultatul clasic. Cu nouă minute înainte de sfârșitul timpului regulat, Jan Sikora a marcat al patrulea gol în poarta echipei gazdă. În minutul 90, Pedro Tula a marcat al doilea său gol în meci pentru finalul 0: 5.

Deci, joi, Lech va avea o vizită dificilă fie la belgianul Sporting Charleroi, fie la marele sârb Partizan, care va juca mâine.

Mâine au loc toate celelalte meciuri din a treia rundă de calificare în Europa League. Cel mai interesant pentru noi este ciocnirea dintre CSKA și echipa din Insulele Feroe - B36 Torshavn.

CSKA vinde, de asemenea, bilete virtuale pentru al treilea meci de acasă din Europa League